Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

SES ASTRA kompānija SES SIRIUS šodien paziņoja, ka komunikācijas satelīts Sirius 4 ir sācis darboties ar pilnu jaudu. Mazāk jaudīgo satelītu Sirius 2 un Sirius 3 translāciju pārņemšana ir pabeigta. Sirius 4 kosmosā tika palaists 2007. gada 18.Novembrī. SES ASTRA ir SES kompānija (Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG). Zviedrijas Kosmosa Korporācija ir SES SIRIUS mazākuma akcionārs. Satelīta Sirius 4 nostāšanās tā gala orbitālajā pozīcijā – 4.8 grādus uz Austrumiem un satelītu Sirius 2 un Sirius 3 translāciju pārņemšana noritējusi atbilstoši plānotajam laika un apjoma grafikam. Sirius 4 garantēs pieaugošo pieprasījumu pēc HDTV (High Definition Television) pārraides Ziemeļvalstīs, kā arī nodrošinās prasības, kas radušās jaunu televīzijas kanālu straujās attīstības rezultātā Austrumeiropā.

“Pieprasījums pēc HD kanāliem tuvākajos gados strauji pieaugs, tādēļ mums– operatoriem bija jābūt laikus sagatavotiem kapacitātes izteiksmē. HDTV pārraidei nepieciešams 16 Mbit/s joslas platums, salīdzinot- standarta pārraidīšanai 4 Mbit/s,” uzsver SES Sirius izpilddirektors Hakans Sjodins.


Ar Sirius 4 palīdzību iespējama 46 Ku frekvenču joslas retranslatoru komercializācija Skandināvijā, Baltijā, kā arī Centrāl-un Austrumeiropā. Tas izskaidro retranslatoru skaita pieaugumu līdz septiņi konkrētajos reģionos pēc pārslēgšanās no Sirius 2 un Sirius 3 uz Sirius 4. Turklāt jaunais satelīts radīs pieejamus papildus citus sešus retranslatorus Āfrikas tirgum, kā arī Ka frekvenču joslas kapacitāti interaktīviem pakalpojumiem Skandināvijā un Baltijas valstīs.

Paredzēts, ka Sirius 4 satelīts darbosies vismaz 15 gadus, nodrošinot platjoslu komunikācijas, tāpat kā televīzijas translācijas. Jaunais satelīts virtuāli aptvers visu Eiropu, bet koncentrēsies uz Ziemeļvalstu reģionu, Baltijas valstīm un Austrumeiropu. Ar Sirius 4 kapacitāti ir iespējams sasniegt arī Dienvidāfriku.

Sirius 4 izgatavoja kompānija Lockheed Martin Kalifornijā, kur tas tika testēts un pakļauts apstākļiem, kas līdzīgi tiem, kādi ir palaišanas laikā un darbībā. Satelīta tika palaists no Baikonuras kosmodroma Kazahstānā ar ILS Proton nesējraķeti, kura to veiksmīgi nogādāja orbītā 36 000 km virs jūras līmeņa. Šādā augstumā orbītas ieiešanas periods ir 24h, kas nozīmē, ka satelīts atrodas stacionāri relatīvi zemei. Satelītu kontrolē Zviedrijas Kosmosa Korporācijas vadības bāze Esrange Kirunā, kas nodrošina, ka satelīts saglabā tā esošās pozīcijas.

Izsaki savu viedokli