Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

BMW ir oficiāli prezentējis jaunāko veikumu – ikonas statusu ieguvušā Mini Cooper jaunāko paaudzi. Protams, dramatiskas izmaiņas nav piedzīvotas, taču kopumā var teikt, ka tas ir labāks – jauni vaibsti, jauni dzinēji un modernas tehnoloģijas.

Eiropā jaunais Cooper būs nopērkams sākot no nākamā gada pavasara, taču pagaidām tā modeļu gammā būs atrodami vien trīs – Cooper, Cooper D un Cooper S. To cena sāksies no 18,3 tūkstošiem eiro.

mini cooper jaunais 4

Jaunais Mini ir nedaudz (98 mm) garāks, nedaudz (44 mm) platāks un pavisam nedaudz (7 mm) augstāks nekā iepriekšējās paaudzes pārstāvis. Tāpat paaugusies ir riteņu bāze, kļūstot par 42 mm garāka. Par 30 procentiem palielinājies ir arī bagāžnieka tilpums, sasniedzot 211 litrus.

mini cooper jaunais 3

Tādēļ nav jābrīnās par Mini apgalvojumiem, ka jaunais modelis ir daudz praktiskāks un piedāvā vietu četriem pieaugušiem cilvēkiem un to bagāžai. Jāatzīmē, ka aizmugurējais sēdeklis ir nolokāms 60/40 attiecībā.

Tāpat atsvaidzināta ir arī dzinēju palete, starp kuriem ir atrodami trīs agregāti. 1,5 litru trīs cilindru benzīna motors attīsta 134 zirgspēkus un nodrošina 220 Nm, ņiprākais četru cilindru divu litru agregāts attīsta 190 zirgspēkus (280 Nm), savukārt pagaidām vienīgais dīzeļdzinējs, kas būs atrodams zem Cooper D motora pārsega, attīsta 114 zirgspēkus (270 Nm). Protams, nelielā automobiļa degvielas ekonomija ir augstā līmenī, ļaujot dzinējiem nodrošināt attiecīgi 3,7, 4,7 un 3 litru patēriņu uz 100 km.

mini cooper jaunais 2

Turklāt jāatzīmē, ka jaunais Mini ir salīdzinoši viegls – vien 1085 kilogrami.

Protams, sagaidāms, ka pēc laika Mini laidīs klajā arī citas Cooper versijas, piemēram, Cooper S, DS, JCW, One un One S.

Jaunu materiālu izmantošana gan balstiekārtā, gan korpusā ļauj ne tikai samazināt svaru, bet padarīt auto izturīgāku, un labāk stūrējamu, viešot pārliecību vadītājā. Tāpat ir paplašināts standartaprīkojuma saraksts, vienlaikus atvēlot arī plašas iespējas papildaprīkojuma izvēlē.

mini cooper jaunais

Saistītās tēmas: automini

Izsaki savu viedokli