Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Detroitas auto izstādē Ford prezentēs ASV tirgum paredzēto Ford Fusion modeli, kas uzskatāms par nākamās paaudzes Mondeo priekšteci. Jaunais vidējās klases modelis tirdzniecībā Eiropā solās nākt 2013. gadā. Tāpat kā Fiesta un Focus arī jaunais Mondeo ietilps „One Ford” programmā, tādējādi tas bez īpašām izmaiņām tiks tirgots Eiropā, ASV un citos pasaules reģionos.

Vizuāli Ford Fusion pārņēmis dažādas dizaina detaļas no Parīzē prezentētā Evos koncepta. Priekšas daļas dizains ar lielo centrālo atveri ieturēts jaunāko Ford modeļu stilā, savukārt aizmugures daļā vērojama esošās Mondeo paaudzes evolūcija, kas pietuvināta aktuālajiem ražotāja spēkratiem. Garumā Fusion / Mondeo pastiepies par 9 centimetriem, tādējādi sasniedzot ievērojamus 4,87 metrus, savukārt platumā un augstumā jaunākā paaudze kļuvusi par pāris centimetriem šaurāka un zemāka.

Dzinēju gammu veidos dažādi tiešās iesmidzināšanas EcoBoost benzīna dzinēji, hibrīd, Plug-in hibrīdi un, protams, arī dīzeļdzinēji. Ekonomijas nolūkos visi dzinēji tiks aprīkoti ar start-stop sistēmu. Transmisijā klientiem tiks dota izvēle starp sešu pakāpju manuālo, automātisko vai divu sajūgu automātisko pārnesumkārbu. Standartā Mondeo būs pieejams ar priekšējo piedziņu, bet atsevišķiem modeļiem būs pieejama arī pilnpiedziņas sistēma.

ASV par bāzes dzinēju kalpos 1,6 litru turbo benzīna agregāts ar 180 Zs un 233 Nm, savukārt Fusion hibrīda versijās tiks uzstādīts 185 Zs attīstos divu litru četru cilindru benzīna dzinējs, kas abos gadījumos sajūgts ar elektrodzinēju. Par enerģijas glabātāju kalpos Litija jona akumulatori, ar kuru palīdzību hibrīda versijai bez degvielas patērēšanas būs iespējams veikt līdz pat 100 kilometriem. Plug-in hibrīdam ar pilnībā uzlādētu akumulatoru šis rādītājs solās būt pat 160 km.

Protams, ka jaunais Ford Mondeo tiks aprīkots ar dažādiem jauniem asistentiem un drošības funkcijām kā, piemēram, joslas asistentu, adaptīvu kruīza kontroli, novietošanās asistentu, kas pats atpazīst potenciālās stāvvietas, un skārienjūtīgu ekrānu. Cenas vēl nav zināmas, tomēr skaidrs, ka tās līdz ar pamatīgajām pārmaiņām būs lielākas nekā esošajam modelim.

Saistītās tēmas: ford

Izsaki savu viedokli