Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jaunais Audi A6 tirdzniecībā nonāca pagājušajā gadā, tādēļ tagad vācu ražotājs A6 modeļu grupu papildinājis ar A6 Allroad Quattro. Paaugstinātajam universālam šī jau būs trešā paaudze, un tāpat kā tā priekšgājēji arī jaunais izceļas ar nekrāsotiem virsbūves elementiem, lieliem dzinējiem un samērā augstu cenu.

Audi A6 Allroad Quattro bāzi veido Audi A6 Avant, kas Allroad izpildījumā kļuvis par sešiem centimetriem augstāks un ieguvis nekrāsotas spārnu un sliekšņu uzlikas. Tālākās atšķirības ietver automašīnas apakšas aizsargus priekšā un aizmugurē, radiatora režģi ar vertikālām svītrām un citādāka dizaina jumta reliņus.

Dzinēju gammu veidos viens benzīna un trīs dīzeļdzinēji. Trīs litru V6 benzīna dzinējs ar kompresoru attīstīs 310 Zs un 440 Nm, tādējādi no vietas līdz simtam tas automobili spēs paātrināt 5,9 sekundēs. Maksimālais ātrums pie 250 km/h būs elektroniski ierobežots, bet vidējais patēriņš solās būt 8,9 litri uz 100 kilometriem.

Dīzeļdzinēju piedāvājumu veidos 3,0 litru V6 TDI ar trīs jaudas versijām. Bāzes versijai būs 204 Zs un 450 Nm, tai seko 245 zirgspēku un 580 Nm versija, bet jaudīgākais A6 Allroad Quattro dzinējs attīstīs 313 Zs un 680 Nm. Bāzes versijas vidējais patēriņš būs 6,1 litrs, bet jaudīgākais modelis no vietas līdz simtam ieskriesies 5,6 sekundēs.

313 Zs dīzeļdzinējs tiks sajūgts ar astoņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu, visi pārējie agregāti būs pieejami ar septiņu pakāpju divu sajūgu pārnesumkārbu. Pastāvīgā Quattro pilnpiedziņas sistēma un augstumā regulējamā pneimatiskā balstiekārta visiem modeļiem būs standartā, savukārt par aizmugurējās ass sporta reduktoru nāksies maksāt papildus.

Standarta izpildījumā A6 Allroad Quattro būs apveltīts ar 235/55 izmēra riepām apautiem 18 collu vieglmetāla diskiem. Apvidus spējas apliecina kalnā nobraukšanas asistents, kas pieejams jau standarta aprīkojumā. Salonā no standarta A6 paaugstinātā versija atšķiras ar jauniem paklājiņiem, melnas krāsas paneli un jaunu interjera apdares toni „Santosbraun”. Viss pārējais standarta un papildus aprīkojums pārņemts no standarta universāla.

Tirdzniecībā jaunais Audi A6 Allroad Quattro nonāks šī gada pavasarī, un tā bāzes cena Vācijā par mazjaudīgāko 3.0 TDI (150 kW / 204 Zs) būs 54 600 eiro. Var sagaidīt, ka līdzīgi kā iepriekšējās Allroad paaudzes, arī jaunais modelis iemantos ievērojamu popularitāti.

Saistītās tēmas: audiaudi a6audi a6 allroadaudi a6 allroad quattro

Izsaki savu viedokli