Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ceturtās paaudzes Mazda MX-5 ir ieguvusi gan apbalvojumu Pasaules gada auto 2016, gan titulu Pasaules gada auto dizains. Šis ir otrais Mazda automobilis pēc Mazda2 (2008.gadā), kas ticis atzīts par Pasaules gada auto, kā arī pirmais auto modelis, kas konkursa pastāvēšanas laikā ir ieguvis abus apbalvojumus.

Mazda MX 5 01

Konkursu Pasaules gada auto 2004.gadā izveidoja starptautiska autonozares žurnālistu komanda. Tā žūrijas sastāvā šogad bija 73 žurnālisti no 23 dažādām valstīm. MX-5 tika atzīta par uzvarētāju 24.martā Ņujorkas Starptautiskajā autoizstādē, pārspējot tādus automobiļus kā Audi A4 Sedan/Avant un Mercedes-Benz GLC. Citi finālisti cīņā par titulu Pasaules gada auto dizains bija Jaguar XE un Mazda CX-3.

„Tas ir liels pagodinājums, ka Mazda MX-5 ir gan atzīta par Pasaules gada auto, gan ieguvusi titulu Gada auto dizains,” teica Masahiro Moro (Masahiro Moro), Mazda Ziemeļamerikas nodaļas prezidents un izpilddirektors un Mazda Motor Corporation izpilddirektors. „Mūsu ikoniskā MX-5 rodstera ražošanai tuvojoties miljonās vienības atzīmei, šie apbalvojumi apliecina, ka tas ir jauneklīgāks, dzīvīgāks, patīkamāks un spējīgāks kā jebkad un ka ikvienas Mazda automašīnas pievilcīgais dizains iet roku rokā ar lielisku braukšanas baudījumu.”

Mazda MX 5 02

Ceturtās paaudzes MX-5 ir sestais modelis Mazda jaunās paaudzes automobiļu sērijā, kas ir aprīkots ar pilnu SKYACTIV tehnoloģiju klāstu un KODO—Soul of Motion dizainu. Šis modelis tirdzniecībā visā pasaulē tika laists 2015.gadā un ir guvis atzinību klientu vidū, pateicoties samazinātai pašmasai, uz braucēju koncentrētajam dizainam un patīkamajai Jinba-ittai jeb zirgs un jātnieks braukšanas sajūtai.

Līdz šim jaunais rodsters MX-5 ir ieguvis vairāk nekā 30 apbalvojumu, tai skaitā Japānas gada auto 2015/2016 un Lielbritānijas gada auto 2016. 2016.gada Ņujorkas Starptautiskajā autoizstādē debiju piedzīvoja šī auto modeļa versija ar nolaižamu cieto jumtu – Mazda MX-5 RF.

Izsaki savu viedokli