Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ar jaudīgākiem, bet taupīgākiem dzinējiem jaunā Honda Jazz centīsies iekarot mazās klases segmentu. Vēl muzikālā nosaukuma īpašnieks iegūs labāku drošības aprīkojumu un plašāku salonu. Tirdzniecības sākums Eiropā – šāgada novembris.

Vizuāli lielas pārmaiņas nav gaidāmas – jaunā paaudze atšķiras ar modificētu priekšējo daļu, priekšējiem un aizmugurējiem lukturiem. Lielie priekšējie sānu trīstūrveida logi uzlabo apkārtējo skatu.

Garumā Jazz sasniegs 3,9 metrus, platumā 1,7 metrus, bet augstums paliks tāds pats – 1,5 metri. Garākā riteņu bāze nodrošinās vairāk vietas salonā un bagāžas nodalījumā, kas no 380 litriem pieaudzis līdz 399 litriem.

Mazais japānis arī turpmāk tiks aprīkots ar līdz šim zināmajiem agregātiem. 1,2-litru benzīna dzinējs 78 zirgspēku vietā attīstīs 90 zirgspēkus, bet 1,4-litru benzīna dzinēja jauda no 83 zirgspēkiem pieaugusi līdz 100 zirgspēkiem. Lai arī pēdējā agregāta jauda palielināta par 17 zirgspēkiem, patēriņš samazināts par puslitru un ir vien 5,2 litri uz 100 kilometriem, ar automatizēto sešpakāpju pārnesumkārbu patēriņš reducējas pat līdz 5,1 litriem. CO2 izmešu daudzums nepārsniegs 123 g/km.

Sērijveida aprīkojumā tiks iekļauts optimālās pārslēgšanās indikators, kā arī ESP stabilitātes programma, ko Honda dēvē par VSA. Par papildus samaksu tiks piedāvatas tādas lietas kā stikla jumts un navigācijas sistēma.

Jaunums šajā klasē ir aizmugurējo sēdekļu sistēma. Atsevišķos sēdekļus iespējams nolocīt, iegūstot pilnīgi līdzenu grīdu.

Plašākai publikai jaunā Honda Jazz tiks prezentēta Parīzes auto izstādē. Cenas vēl nav zināmas.

Izsaki savu viedokli