Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Aktuālā BMW 3. sērijas paaudze tirdzniecībā jau ir kopš 2005. gada, tādēļ nav brīnums, ka šobrīd sākušas izskanēt pirmās baumas par nākamās paaudzes veidolu un tehniskajiem risinājumiem. Galvenie jaunumi saistīsies ar dzinēju gammu, aerodinamiku un svara samazinājumu.

Tā pēc diviem gadiem gaidāmā 3. sērija iegūs jaunus trīs cilindru turbo benzīna un dīzeļa dzinējus, kuru tilpums solās būt 1,5 litri, t.i. tieši divreiz mazāk litru un cilindru kā aktuālās paaudzes populārākajiem agregātiem. Ja šobrīd vairāki BMW dzinēji aprīkoti ar divām turbīnām, tad jaunās trīs cilindru versijas visticamāk iegūs tikai vienu turbīnu, savukārt otras turbīnas neesamību kompensēs neliels elektrodzinējs. Šāds risinājums ļaus vienkāršot konstrukciju un samazināt svaru.

Aerodinamikā gaidāmi vairāki uzlabojumi, kas ievērojami samazinās gaisa pretestību ap riteņiem, kā arī liela nozīme būs svara samazināšanai un jaunām tehnoloģijām kā mazāk enerģijas patērējošai klimata kontrolei, astoņu pakāpju automātiskajai pārnesumkārbai un jaunām hibrīda sistēmām. Tas viss mūs sola sagaidīt jau 2012. gadā, kad paredzama jaunās 3. sērijas prezentācija un nonākšana tirdzniecībā.

Izsaki savu viedokli