Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vācijas programmatūras radītāja “SoftMaker” ir laidusi klajā jaunu “Linux” operētājsistēmai paredzētās biroja programmu paketes “SoftMaker Office 2016” versiju. Atjauninātā programmatūra ir papildināta ar jaunām funkcijām un labāk darbojas ar visiem “Microsoft Office” dokumentu formātiem.

SoftMaker_Office_2016_Standard_for_Linux_boxshot_en

“SoftMaker Office 2016 for Linux” paketi veido dokumentu izveidošanai un rediģēšanai paredzētā programma “TextMaker 2016”, prezentāciju programma “Presentations 2016” un aprēķinu programma “PlanMaker 2016”, kā arī “Linux” lietotāju iecienītais “Thunderbird” e-pasta klients. Izmantojot “OpenGL” grafiku un vairākus CPU kodolus, attēlu atveidošana tagad ir daudz ātrāka.

“Jaunā “Linux” platformai pielāgotā biroja programmatūra darbojas īpaši raiti, ātrāk nekā vairāki tās konkurenti, piemēram, “Libre Office”. Savietojamība ar visiem “Microsoft Office” dokumentu formātiem padara “SoftMaker” risinājumu par progresīvu alternatīvu tradicionālajām biroja programmām,” norāda “SoftMaker” risinājumu izplatītājas kompānijas “Baltimax” produktu vadītājs Deivids Švēgžda.

Runājot par jaunās versijas uzlabojumiem, vērts pieminēt, ka strādājot ar “SoftMaker Office 2016 for Linux” programmām, grafiskos elementus var apgriezt vai uzlikt tiem rāmjus pašā dokumentā, un nav nepieciešama atsevišķa programma fotogrāfiju rediģēšanai. Integrētā dokumentu versiju pārvaldība ļauj lietotājiem atvērt jebkuru agrāko dokumenta versiju. Dokumentus var arī aplūkot, tos neatverot, bet formatējuma izmaiņas var redzēt uzreiz, izmantojot funkciju “Live Preview”.

Ar programmu “TextMaker 2016” dokumentus var eksportēt uz e-grāmatu formātu EPUB. Lietotāji var ievietot 80 dažādu stilu diagrammas, ieskaitot 2D un 3D variantus, kā arī drukāt etiķetes. Programmā ir uzlabota savietojamība ar “OpenDocument Text” formāta failiem (.odt).

Aprēķinu programma “PlanMaker” uztur vairāk nekā miljonu rindu un 16 tūkstošus sleju, var pielietot vairāk nekā 350 aritmētiskās funkcijas un strādāt ar savienotajām tabulām, līdzīgi kā izmantojot “Microsoft Excel 2016”. Lieliski izdodas nosacījumu formatēšana, līdzīgi kā “Excel 2016” – ieskaitot krāsu joslas, lielākās un mazākās nozīmes iezīmēšanu un citas funkcijas.

Ar “Presentations” var rediģēt slaidus, strādājot pilnekrāna režīmā, viedie gidi ļauj izlīdzināt objektu izvietojumu, pašos pamatos ir pārtaisīta tabulu veidošanas funkcija, kas tagad ir jaudīgāka un ērtāka lietošanā. Visās jaunajās programmu versijās var eksportēt dokumentus uz PDF formātu, saglabājot pievienotās birkas un grāmatzīmes (angl. tags; bookmarks), kā arī veikto labojumu atzīmes (angl. tracked changes), savukārt uzlabotais programmu interfeiss lietotājam ļauj strādāt efektīvāk.

Atsevišķa uzņēmējiem paredzētā biroja programmatūras versija “SoftMaker Office 2016 Professional for Linux” papildināta ar augstas kvalitātes “Berlitz” angļu-vācu, angļu-spāņu, angļu-itāļu un agļu-franču valodu vārdnīcām. Jaunā “SoftMaker Office 2016 for Linux” programmatūra uztur visas modernās “Linux” platformas, ieskaitot “Ubuntu”, “Linux Mint”, “Debian”, “openSUSE”, “Fedora”, “Red Hat” un “Mageia”. Vienas programmu paketes licenci var izmantot programmu instalēšanai trīs datoros.

Izsaki savu viedokli