Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms kāda laika ziņojām par iespaidīgo 700 zirgspēku Brabus G V12 S Biturbo, tomēr tagad tūninga ateljē Gemballa to ir pārspējusi, radot šokējošu spēkratu – 750 zirgspēku Porsche Cayenne, kuras pilnais nosaukums ir Gemballa Tornado 750 GTS.

La arī jaunais modelis izmēros ir palicis kā apvidus auto, ateljē vadītājs Uve Gemballa uzsver, ka Tornado ir uzskatāms par sporta auto. Un aplūkojot dzinēju un tā rādītājus, šim apgalvojumam varētu piekrist – piecu litru V8 ar lielāku turbīnu, kaltajiem virzuļiem, speciāliem klaņiem un lielāku gaisa starpdzesētāju. Jāatzīmē, ka Gemballas versijas bāzi veido Cayenne Turbo, kas standartā no 4,8-litru V8 turbo dzinēja attīsta 500 zirgspēkus.

Pēc uzlabojumiem apvidus auto attīsta 750 zirgspēkus un 1050 Nm un apvienojumā ar par 250 kilogramiem atvieglināto virsbūvi no vietas līdz simtam spēj ieskrieties 4,3 sekundēs, bet maksimālais ātrums solās būt virs 300 km/h. Par laicīgu apstāšanos gādās sešu virzuļu un 420 milimetru disku bremžu sistēma priekšā un četru virzuļu un 380 mm – aizmugurē.

Vizuāli Tornado 750 GTS ir tikpat iespaidīgs kā tehniski – apjomīgs un plats aerodinamiskais virsbūves komplekts, matētais krāsojums, regulējama balstiekārta ar 70 milimetru sēdinājumu un 22 collu Gemballa GT vieglmetāla diski mazvērtības kompleksos iedzīs vairums citu satiksmes dalībnieku.

Salons atvadījies no vienas vietas un kļuvis par četrvietīgu, tādējādi aizmugurē sēdošajiem piedāvājot komfortablāku aprīkojumu. Par greznību gādā augstas kvalitātes āda un alkantara, bet par pārsteigumu – pārstrādāta centrālā konsole. Aprīkojumā, protams, iekļautas tādas lietas kā multimediju un navigācijas sistēmas, kas vadāmas caur centrālo ekrānu.

750 zirgspēkiem, ekstravagantajai virsbūvei un augstvērtīgajam salonam, protams, ir sava cena – par jaunu Gemballa Tornado 750 GTS tiek prasīti 400000 eiro. Ateljē plānos ietilpst 50 šādu eksemplāru saražošana. Mūsuprāt, Gemballa izdotos iztirgot vēl lielāku skaitu, jo pieprasījums pēc šāda zvēra Emirātos un Krievijā varētu būt visai augsts.

Izsaki savu viedokli