Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nesen notikušajā Google I/O konferencē izstrādātājiem tika atrādīts nākamās Android operētājsistēmas – Android L – vizuālais noformējums un priekšrocības. Tas ļaus aplikāciju izstrādātājiem ātrāk reaģēt un nākamos izstrādājums jau laicīgi pielāgot Google piedāvātajam dizainam. Tāpat tas dod priekšstatu “parastajiem” lietotājiem par to, kādas opcijas šis atjauninājums var nest viņu tālruņiem. 

Android L nesīs jaunu dizainu, ko Google sauc par “Material Design”. Tā rezultātā pārmaiņas piedzīvos gandrīz visas vizuālās detaļas, ar ko lietotājs saskāries – sākot no galvenajām vadības pogām un paziņojumiem, beidzot ar ikonām un ekrāna izskatu bloķētā režīmā.

lvskitkat

Tāpat operētājsistēma saņems jaunas animācijas un pārejas. Google sola, ka tiks būtiski uzlabota lietošanas pieredze, un lietotājs vienmēr zinās, kad izdarītais pieskāriens ir uztverts.

Tiesa, uzlabotas tiks arī tās operētājsistēmas detaļas, ko vizuāli nebūs iespējams redzēts. Noteikti jāmin, ka Google sola uzlabotu ātrdarbību. Atsevišķās reizēs ierīce ar jauno operētājsistēmu spēs darboties pat divreiz ātrāk. Tāpat Google sola uzlabotu baterijas darbības laiku, ne tikai optimizējot enerģijas izmantošanu, bet arī piedāvājot jaunas opcijas, piemēram, īpašu enerģijas taupīšanas režīmu un “Project Volta”, kas parādīs lietotājam cik ātri un kādēļ telefons zaudē enerģijas rezerves.

google-android-l-release-notifications

Kādā no nesen veiktajiem testiem atklājies, ka, izmantojot jauno Android operētājsistēmu, Nexus 5 viedtālrunis spēj nodrošināt pat par 36 procentiem ilgāku baterijas darbības laiku, ja salīdzina ar Android KitKat.

Saprotams, ka daudzi lietotāji vēlēsies šo “svaigo” un jauno operētājsistēmu arī savās ierīcēs, tādēļ vairāki ražotāji jau ir paziņojuši par gaidāmajiem atjauninājumiem.

HTC ir norādījis, ka jaunākie modeļi saņems Android L atjauninājumu 90 dienas pēc tam, kad Google būs sniedzis operētājsistēmas pirmkodu. Arī Motorola jau paziņojis, ka atjauninājumu saņems Moto X un Moto G modeļi, savukārt OnePlus ir pavēstījis, ka arī viņu One viedtālrunis saņems Andoid L operētājsistēmu CyanogenMod interpretācijā.

Saprotams, ka bez Android L nepaliks jaunākie Nexus sērijas planšetdatori un viedtālruņi.

Sagaidāms, ka Android L oficiāli debitēs rudenī, taču neilgi pirms tam Google būtu jāpavēstī operētājsistēmas oficiālais nosaukums. Iespējams, ka tieši šī ir ilgi gaidītā Android 5.0 Key Lime Pie operētājsistēma.

6.-Mattias-Duarte-announces-Google-L-preview-and-Pallet

Saistītās tēmas: android

Izsaki savu viedokli