Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nav šaubu, ka 3D printeri spēj apstrādāt visdažādākos materiālus – sākot no akmeņiem un metāla, beidzot ar plastmasu un pārtikas precēm. Tagad gan zinātnieki gatavojas izprintēt grafēnu.

Grafēns ir vērtīgs materiāls, tam ir noderīgas fizikālās īpašības – laba elektrovadītspēja un siltumvadītspējā, kā arī augsta cietība. Rezultātā, ja izdotos šo materiālu iegūt masveidā, tas radītu revolūciju modernajā tehnoloģijā, veiksmīgi aizstājot pašreiz lietotos pusvadītājus.

Problēma ar grafēnu ir tā iegūšana. Vienkārši izsakoties, grafēns ir grafīta kristālrežģa atšķelts slānis, kas sastāv no sešstūros novietotiem oglekļa atomiem. Līdz šim šos slāņus atdalīja fiziskā veidā – laboratorijās minēto slāņu atšķelšana tiek veikta ar rokām, kas ir laikietilpīgs un darbietilpīgs pasākums.

Tiesa gan, tagad minētajai problēmai varētu tikt atrasts risinājums. Projektā, kura realizācijā apvienojušies Amerikas un Ukrainas zinātnieki, plānots radīt grafēnu, izmantojot 3D printeri. Tas sākās jau oktobra pirmajā pusē un jau drīz būs zināms vai šai tehnoloģijai izdosies revolucionizēt minētās vielas iegūšanu.

graphene-537x402

Saistītās tēmas: 3d printerigrafēnsogleklisZinātne

Izsaki savu viedokli