Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vācijā bāzētais riepu ražotājs Continental, kas ir viens no ledlaužiem, lai uz ceļa  nonāktu bezpilota auto, apgalvo, ka spēkrati paši spēs pārvietoties jau pēc 7 gadiem.

Dotajā brīdī kompānija ir investējusi vairāk nekā 130 miljonus ASV dolāru dažādos pētījumos un testos, intervijā apgalvoja kompānijas runasvīrs Vincents Čārlzs. Tāpat viņš apgalvo, ka daļēji automatizētas mašīnas varēsim ieraudzīt jau 2016. gadā, savukārt transportlīdzekļus, kas pilnībā varēs sevi vadīt, uz ielām novērosim 2020. gadā.

Pašlaik Continental izstrādātais testa spēkrats ir nobraucis 24 tūkstošus kilometrus un tie visi ir veikti bez problēmām. Ievērību kompānijas veikums izpelnījās brīdī, kad tika paziņots, ka projekts tiek veikts kopā ar Google un IBM.

Interesanti gan, ka Continental nav vienīgā kompānija, kas prognozē šādu auto parādīšanos 2020. gadā. Līdzīgus skaitļus min arī BMW un General Motors.

Autonomā vadīšanas sistēma, pie kuras strādā Continental paredz, ka, to izmantojot, vadītājs braukšanas laikā varēs pārbaudīt e-pastu, lasīt grāmatu vai veikt kādu citu uzmanību prasošu uzdevumu. Protams, ikvienā brīdī vadītājs varēs pārņemt kontroli.

Conti_Las_Vegas_12x18_610x407

Saistītās tēmas: automašīnas

Izsaki savu viedokli