Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ikviens zina, ka Japānā roboti tiek turēti lielā godā un inženieri tur pievērš īpašu uzmanību arvien jaunāko, gudrāku un interesantāku “nākotnes terminatoru” izstrādei. Taču izrādās, ka viņi ir gatavi arī veidot sacensības vismuļķīgākajiem robotiem, kas jāatzīst iespējams ir pat vēl interesantāk. Paskatīsimies, kādi ir kritēriji “muļķīgumam” un kādi dalībnieki parādās šajās sacenībās. Kompānija “Meiwa Electronics” ir pasākusi rīkot muļķīgāko robotu sacensības katru gadu. Tās saucas BacaRobo un tajāš tiek aicināti izgudrotāji radīt dažādus dīvainus robotus, kuriem visiem jāatbilst šiem trim noteikumiem:
1. Tiem jābūt mehāniskiem
2. Tiem jābūt totāli bezjēdzīgiem
3. Tiem jāliek cilvēkiem smieties
Piemēram, šajās bildītēs redzamais robots dod signālus ar balto un sarkano karodziņu, līdz paklūp, nokrīt zemē un sauc pēc palīdzības.


Turpretī šis lieliskais izgudrojums rēgojas istabas stūrī “runādams” pa telefonu un gandrīz noslaucīdams grīdu.

Citi dalībnieki izskatās diezgan līdzīgi, diemžēl ar tiem var iepazīties tie, kuri pārvalda japāņu mēli, kādā no šīm lapām: Impress Watch vai Bacarobo

Protams, ka praktiskas jēgas šādām sacensībām nav, taču tas ir kaut kas viennozīmīgi izklaidējošs, un nav šaubu, ka te lielāka nozīme ir nevis programmēšanas un inženērijas talantam, bet asprātībai un humora izjūtai, lai triumfētu šādā šovā.

Via Tokyomango

Izsaki savu viedokli