Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Daudzi no jums, ļoti iespējams, ir dzirdējuši par mobilo sakaru operatora BITE piedāvāto pakalpojumu, kas ļauj no mobilā tālruņa pazvanīt uz Skype kontu. Jajah ir gājuši vēl tālāk, ļaujot no viena tālruņa sazvanīt citu tālruni, lietojot VoIP sakarus, tādējādi kompānija nodrošina VoIP sakarus pat tad, ja ne zvanītājam, ne adresātam nav pieejams interneta pieslēgums.
Jajah jau līdz šim piedāvāja uzsākt zvanu no viena tālruņa uz otru, taču zvana uzsākšanai līdz šim bija nepieciešams internets, jo zvanu varēja uzsākt tikai caur Jajah mājaslapu.

Jajah Direct darbības koncepts ir visai vienkāršs: jums tikai jāievada Jajah vietējais piekļuves centra numurs (Latvijai tāds pagaidām vēl nav), un aiz tā jāievada adresāta tālruņa numurs.

Tad Jajah jums atsūta īsziņu ar adresātam piešķirto speciālo tālruņa numuru, kuru jūs turpmāk varēsiet lietot, lai zvanītu izvēlētajam adresātam, lietojot Jajah VoIP tīklu. Tādējādi jūs variet lietot VoIP sakarus pat neatrodoties tuvumā internetam.

Tomēr ir vairāki pretargumenti šādas sistēmas lietošanai Latvijā: pirmkārt, pie mums pagaidām vēl nav izveidots piekļuves centra numurs, līdz ar to, lai uzsāktu zvanu, jums tik un tā ir jāatrodas pie datora, kas pieslēgts internetam un, otrkārt, Jajah piedāvā augstāku tarifu nekā vietējie operatori.

Par spīti tam, BOOT.Lv redakcija veica testa zvanu starp diviem mobilajiem tālruņiem (abi strādā LMT tīklā), lietojot Jajah.com, un vismaz par skaņas kvalitāti nevar sūdzēties.

Izsaki savu viedokli