Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Frankfurtes IAA auto izstāde ir šī gada svarīgākais notikums auto sfērā, tādēļ katrs ražotājs piedāvā ne vien gaidāmos sērijveida, bet arī interesantus konceptus. Viens no tādiem ir Jaguar C-X16, kas ir ar hibrīda sistēmu apveltīts divvietīgs sporta auto.

Auto bāzi veido alumīnija rāmis, kāds tiek izmantots arī pārējos Jaguar modeļos. Arī priekšējā dzinēja novietojums un aizmugurējā piedziņa pārņemti no XK kupejas, tomēr zem dzinēja pārsega atrodams pilnīgi jauns dzinējs. 3,0 litru V6 ar kompresoru, kas sajūgts ar astoņu pakāpju automātisko pārnesumkārbu un elektrodzinēju.

Pats dzinējs attīsta 380 Zs un 450 Nm, tomēr elektrodzinējs uz īsu brīdi – desmit sekundēm – spēs jaudu papildināt par 70 kW un 235 Nm. Uz īsu brīdi, jo sistēma darbosies līdzīgi kā KERS pirmajā formulā. Bremzējot caur elektrohidraulisku sistēmu  enerģija tiks iegūta un uzkrāta 1,6 kWh Litija jona akumulatoros.

Ar abu dzinēju palīdzību aptuveni 1 600 kilogramus smagais Jaguar C-X16 no nulles līdz simtam paātrināsies 4,4 sekundēs, savukārt maksimālais ātrums būs pie 300 km/h elektroniski ierobežots. Ar start-stop sistēmu aprīkotā spēkrata vidējais patēriņš solās būt 6,9 litri, bet CO2 izmešu daudzums 165 g/km.

4,45 metrus garās kupejas dizains veidots jaunāko Jaguar stilā ar XJ un XF elementiem. Priekšas daļa ir izstiepta, savukārt aizmugure noslēdzas ar uzpūstiem spārniem un saīsinātu bagāžas nodalījuma vāku.

Salonā dominē sarkana āda, alumīnijas, oglekļa šķiedra un tumšs hroms. Ātrumpārslēgs veidots kā „džoistiks”, hromētie slēdži atgādina par agrākajiem Jaguar modeļiem, savukārt viduskonsoles centrā vietu atradis liels TFT ekrāns.

C-X16 modeļu gammā tiks pozicionēts zem XK, un Jaguar sola, ka mazā kupeja nepaliks vien koncepta līmenī. Tirdzniecībā tas solās nonākt jau 2013. gadā un aptuvenā cena varētu būt pie 65 000 eiro.

Izsaki savu viedokli