Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jau esam vēstījuši par lidojošiem spēkratiem, kas patiesībā ir vairāk vai mazāk veiksmīgi pārveidotas lidmašīnas. Jau pavisam drīz pārdošanā nonāks visurgājējs SkyRunner, kas būs spējīgs iekarot arī debess jumu.

Jau sākumā jāmin, ka SkyRunner nepienes ilgi gaidīto nākotnes modeli pie durvīm, bet gan ir apgādāts ar savdabīgu veidu kā lidot. Auto aprīkojumā ietilpst propellers aizmugurē un izpletnis, kas šo spēkratu pārvērš par auto un paraplāna hibrīdu.

Braucamrīks aprīkots ar 1,0 litru EcoBoost dzinēju, kas nodrošina 123 zirgspēku jaudu un 201 Nm griezes momentu. Maksimālais ātrums uz zemes ir ierobežots līdz 184 km/h, savukārt gaisā – 88 km/h. Maksimālais pacelšanās augstums ir aptuveni trīs kilometri.

Tiesa gan, šis auto un paraplāna hibrīds ir ļoti viegls – vien 420 kilogrami. Rezultātā 100 km/h liels ātrums tiek sasniegs vien 4,3 sekundēs. SkyRunner ar pilnu bāku spēs veikt 800 kilometrus, patērējot vien 4,5 L/100 km, savukārt lidojuma režīmā būs iespējams veikt aptuveni 320 kilometrus. Transformēšanās no ielas režīma uz lidošanas stāvokli notiek vien 3 minūtēs.

Izstrādātāji apgalvo, ka šis transportlīdzeklis būs gan uzticams, gan viegli lietojams. Tiesa gan, pirms īpašnieks varēs sēsties pie tā stūres, nāksies iziet 12 stundu apmācības kursus.

Hibrīda cena sāksies no 75 tūkstošiem britu mārciņu, un domājams, ka pirmie ražojumi īpašniekus sasniegs 2014. gada sākumā.

skyrunner

Saistītās tēmas: autointeresanti

Izsaki savu viedokli