Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kamēr 3D printeri vairumā gadījumu ļauj apstrādāt plastmasas veidojumus, Gregorijs Marks izstrādājis pasaulē pirmo 3D printeri, kas spējīgs veidot objektus no oglekļa šķiedras.

Alumīnija korpuss, kas ir 57 cm plats, 36 cm augsts un 33 cm dziļš, apslēpj pašu 3D printeri, kas spējīgs veidot priekšmetus no oglekļa šķiedras. Tiesa, pirms izveidot nepieciešamo objektu, obligāti jāizstrādā detaļas pamata apveids (šo uzdevumu arī veic minētais printeris), ap kuru tiks uzklāta oglekļa šķiedra.

Tāpat šis 3D printeris ir spējīgs apstrādāt arī citus materiālus, piemēram, stikla šķiedru, neilonu un termoplastmasu. Rezultātā printera izstrādātie priekšmeti var būt līdz pat 20 reizēm izturīgāki par pagaidām 3D printēšanā izmantotajiem materiāliem.

Ierīces spēja printēt izturīgus materiālus padara to lielisku arī protēžu izgatavošanā. Jāteic gan, ka pašlaik uzmanības centrā nonākušais izstrādājums atrodas vien prototipa stadijā un pirmo reiz tas tika plašākai sabiedrībai atrādīts pirms pāris dienām SolidWorks World 2014 izstādē.

MarkForged-Mark-One-3D-printer-2-537x296

Saistītās tēmas: 3d printeriogleklis

Izsaki savu viedokli