Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms laika vētījām, ka datorvīrusus iespējams izplatīt, izmantojot skaņu, taču tagad Liverpūles universitātes zinātnieki izstrādājuši ļaunprogrammatūru, kas solās būt vēl draudīgāka.

Izstrādātais vīrus „Chameleon” spēj izplatīties, izmantojot bezvadu interneta savienojumus (Wi-Fi). Rezultātā vīruss spēj loti strauji izplatīties pilsētās, kur ir vairāki Wi-Fi piekļuves punkti, turklāt vīruss spējīgs arī konstatēt neaizsargātus bezvadu interneta punktus, mērķtiecīgi tiem uzbrūkot.

Iespēja, ka Wi-Fi savienojumi tiks izmantoti ļaunprātīgiem uzbrukumiem no hakeru puses, palielinās. To nodrošina fakts, ka drošības problēmas ir visai uzskatāms un pat labi dokumentētas, apgrūtinot iespēju pasargāties no šādiem uzbrukumiem.

Iepriekš tika uzskatīts, ka šādu datorvīrusu, kas izplatītos ar Wi-Fi signālu palīdzību, nav iespējams izveidot. Zinātnieki šo teoriju apgāza, turklāt norādot, ka vīruss izplatās ļoti strauji, bet datoru antivīrusu programmas to nespēj konstatēt, jo meklē ļaunprogrammatūru tikai pašā datorā un internetā.

Tiesa, šajā visā ir arī labā ziņa. Izrādās, ka pret vīrusu iespējams ļoti vienkārši izsargāties – izveidojot drošāku Wi-Fi savienojumu.

wifivirus_1

Saistītās tēmas: vīruss

Izsaki savu viedokli