Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēc piecu gadu pārtraukuma Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācija (LPAA) kopā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1 kopīgi rīkos gada nozīmīgāko autoindustrijas izstādi „Auto 2013”, par ko liecina abu partneru gada nogalē noslēgtais sadarbības līgums.

“Mūsu sadarbības rezultātā taps autonozarei nozīmīga, kvalitatīva un iespaidīga izstāde, kas būs interesanta apmeklētājiem un lietderīga dalībniekiem. Mūsu moto šogad būs – „Kvalitatīvs serviss jebkura vecuma automašīnai”, respektīvi, autodīleri vecāka gadagājuma automobiļu īpašniekiem piedāvās izdevīgus servisa pakalpojumus, kas būs pastāvīgi, nevis tikai īstermiņa kampaņa,” uzsver LPAA valdes priekšsēdētājs Viktors Kulbergs.

Savukārt Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 ģenerāldirektors Viesturs Tīle pauda cerību, ka sadarbība ar asociāciju projekta veidošanā būs auglīga gan autoindustrijai kopumā, gan visiem autobraucējiem Latvijā.

download

Attēls palielināms uzklikšķinot

Autoizstādes Ķīpsalā notika arī laikā no 2008. līdz 2011. gadam, kad sadarbība ar LPAA nebija tik cieša kā iepriekš, taču atbilstoši tā brīža tirgus situācijai autonozarē izstādēm galvenokārt bija izklaidējošs raksturs, kas orientējās uz dažādiem šoviem un sacensībām. Savukārt 2012. gadā izstādei tika mainīta koncepcija un tā atgriezās pie vēsturiskā nosaukuma „Auto”.

Turpinoties ekonomikas izaugsmei un autotirgus attīstībai, loģisks solis ir izstādes koncepcijas un kvalitātes uzlabošana, 2013. gada autoizstādes rīkošanā piesaistot gan LPAA, gan autopārvadātāju asociāciju „Latvijas Auto” un Latvijas Autoinženieru asociāciju. Atgriešanās pie vēsturiskās sadarbības ar LPAA ļaus veidot plašāku vieglo automobiļu un komerctransporta automobiļu marku pārstāvniecību, interesantāku un krāšņāku ekspozīciju, kā arī rīkot izglītojošus pasākumus gan nozares profesionāļiem, gan ikvienam autobraucējam.

Starptautiskā autoindustrijas izstāde „Auto 2013” Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks no 26. līdz 28. aprīlim. Izstāde vienā pasākumā apvienos visus autoindustrijas virzienus, tādējādi pamatoti kļūstot par vērienīgāko autonozares gada notikumu Baltijā.

Izstāde „AUTO 2013” un tās tematiskās sadaļas:
“Auto”
 – jaunu vieglo automobiļu un vieglā komerctransporta gadatirgus izstāde
“Transporta tehnika”  kravas komerctransports, transporta infrastruktūra un telemātika
“Auto mehānika”
 – autoservisu aprīkojums un autopiederumi, automehāniķu sacensības
“Auto Exotica” – autotūninga šovs, sporta automobiļi, antīkie un klasiskie automobiļi

Izstādes rīkošanas partneris LPAA ir profesionāla oficiālo autotirgotāju, importieru un servisa pakalpojumu sniedzēju apvienība. Pašlaik LPAA ir 40 biedri, kuri pārstāv 45 mehānisko transportlīdzekļu ražotāju zīmolus. No 2003. gada LPAA ir Eiropas Autoražotāju asociācijas (ACEA) biedrs, savukārt jau kopš 1994. gada sadarbojas ar BT 1 autoizstāžu rīkošanā Rīgā.

Izstādes organizators ir Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 – privātā kapitāla pilna servisa izstāžu sabiedrība, kas rīko starptautiskas un nacionālas izstādes, forumus un gadatirgus. Ik gadu Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiek vairāk nekā 30 izstādes, un tajās tiek pārstāvētas visas reģionam aktuālās tautsaimniecības nozares. Gada laikā BT 1 rīkotās izstādes apmeklē aptuveni 400 000 apmeklētāju, tajās piedalās vidēji 4000 uzņēmumu no visas pasaules.

Saistītās tēmas: automašīnasizstādelatvija

Izsaki savu viedokli