Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

„Auto24 Tautas rallija kauss” pirmajam posmam, kas notiks šī gada 26. maijā Ķeguma novada Birzgalē, jau pieteikušās vairāk kā 40 ekipāžas. Visvairāk dalībnieki pieteikušies pilnpiedziņas un aizmugures piedziņas klasēs.

Lai gan Tautas rallija 1. posms notiks pēc nedaudz vairāk kā mēneša, interese par jauno autosporta disciplīnu ir liela. Visvairāk ekipāžas – divdesmit viena – šobrīd ir pieteikušās pilnpiedziņas klasē, savukārt piecpadsmit automašīnas plāno startēt aizmugures piedziņas klasē.

Reģistrācija tautas rallija sacensībām notiek vietnē www.tautasrallijs.lv un ilgs līdz 19. maijam. Šobrīd Tautas rallijam pieteikušies gan autosportisti, kas līdz šim startējuši dažādās autosprinta disciplīnās, gan cilvēki, kuriem šis būs pirmais starts šāda veida sacensībās.

Aigars_Tidmanis_Go4speed.lv_

Jānis Strazdiņš, kurš dažādās sprinta sacīkstēs piedalās jau vairāk kā piecus gadus, savu dalību Tautas rallijā komentē šādi: „Tā kā mans mērķis ir kādreiz startēt rallijā, tad šī beidzot ir reāla iespēja piedalīties un saprast rallija pamatprincipus un izmēģināt, kā ir braukt grants ātrumposmos. Blakus man sēdēs brālis Kārlis. Pats sekoju līdzi notiekošajam Latvijas rallijā un zinu, kā kas notiek, tāpēc domāju, ka viss būs skaidrs – tikai jābrauc.”

Savukārt Vija Guncoviča Tautas rallijā piedalīsies kopā ar vīru Igoru: „Uzzinājām par šīm sacensībām un nospriedām, ka tas varētu būt labs pasākums. Vīrs jau kādreiz ir braucis rallijā un vēlas atsvaidzināt savas sajūtas, taču priekš manis tas būs kaut kas jauns. Domāju, ka būs pozitīvi un interesanti. Pieļauju, ka iepatiksies un gribēsies braukt arī pārējos posmos.”

Sacensību uzvarētāji tiks apbalvoti ar dažādām vērtīgām balvām no atbalstītājiem „Vējstikli”, „Riepas.com”, pirts „Šalkas”, žurnāla „Top Gear Latvija” un citiem, kā arī varēs cīnīties par vairākām specbalvām: „Kumho” kādai no ekipāžām dāvinās jaunu riepu komplektu, savukārt īpašu specbalvu varēs saņemt arī no Tautas rallija oficiālā auto – „Subaru”, ko nodrošinās salons „AD REM Auto”.

Visiem interesentiem šonedēļ, no 26. līdz 28. aprīlim, būs iespēja apmeklēt Tautas rallija stendu izstādē „Auto Exotica 2013” Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā un noskaidrot visus interesējošos jautājumus pie pasākuma organizatoriem.

Vairāk par kausa norisi, kā arī nolikumu un tehniskos noteikumus var atrast mājaslapā www.tautasrallijs.lv. Jaunākajām ziņām līdzi var sekot arī Tautas rallija Twitter, Draugiem.lv vaiFacebook lapā „Tautas rallijs”.

Pasākuma informatīvi atbalsta žurnāls „Top Gear”, autosporta portāls „Go4speed” un „iAuto.lv”.

Auto24 Tautas rallija kauss 2013

„Auto24 Tautas rallija kauss” ir sacensības standarta ielas automašīnām, kuras norisinās slēgtos grants ātrumposmos. Viena posma ietvaros tiek aizvadīti vairāki ātrumposmi, kas uz ātrumu jāveic vairākas reizes, vadoties pēc rallija organizatori izsniegtās rallija leģendas. Kopā kausa ietvaros 2013. gadā tiks aizvadīti četri posmi un sezonas noslēgumā tiks apbalvoti kausa ieguvēji četrās klasēs – 2WD 1800, 2WD 1800+, RWD un 4WD. Ar vienu automašīnu sacensībās piedalās divi cilvēki – pilots un stūrmanis, kopā veidojot Tautas rallija ekipāžu.

Saistītās tēmas: autosportslatvija

Izsaki savu viedokli