Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Klēpjdatoru zādzības ir kļuvušas par nopietnu, vismaz Sanfrancisko interneta kafejnīcās jau nu noteikti. Noziedznieki visbiežāk paķer nepieskatītus klēpjdatorus no kafejnīcu galdiem, bet reizēm pat piedraudot to īpašniekiem ar ieroci. Pieaugot gan klēpjdatoru, gan bezvadu interneta izplatībai visā pasaulē palielinās arī noziedznieku skaits, kas specializējas tieši šajā sfērā. San Francisko gadījumā situācija solās kļūt tikai drūmāka, jo pilsēta ir noslēgusi vienošanos ar Google un Earthlink par bezvadu interneta uzstādīšanu visā tās teritorijā. Statistikas dati to tikai vēl reiz apstiprina – salīdzot 2004. un 2005. gadu varam vērot gandrīz trīskāršu sūdzību skaita par klēpjdatoru zādzību pieaugumu. Piemēram, nesen kādu 40 gadīgu vīrieti pat sadūra krūtīs, lai nolaupītu viņa Apple PowerBook klēpjdatoru. Dažas kafejnīcas pat ir sākušas uzstādīt dažādas drošības iekārtas, lai varētu nodrošināt saviem klientiem vismaz minimālu drošību.

Tālāk pārcelsimies uz zemeslodes pretējo nostūri – Afganistānu, kur vietējie, kas nolīgti dažādos amatos ASV militārajās bāzēs (apkopēji, atkritumu izvedēji u.tml.), nekautrējas piepelnīties zogot no tām dažādu slepenu informāciju. Vissmieklīgākais ir tas, ka USB zibatmiņas ar šo informāciju var nopirkt pāris simt metrus attālumā esošajos afgāņu tirgos.
Ir nopērkama visdažādākā informācija – sākot ar drošības kodiem un beidzot ar korumpētu afgāņu valstsvīru uzvārdiem. Nav gan īsti skaidrs kā šī informācija tiek iznesta ārā, jo visi izejošie tiek pārmeklēti, kaut gan nešaubāmies, ka ar nelielu devu izdomas noslēpt tik mazu lietu, kā USB zibatmiņa nemaz nav tik sarežģīti. Ir dzirdēts arī par ASV karavīriem, kas paši pārdod šo informāciju, aizbildinoties, ka tiem esot jāapmaksā mājās palikušo ģimenes locekļu rēķini.

Izsaki savu viedokli