Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Aerion Supersonic Business Jet ir pirmā virsskaņa lidmašīna, kura pārdota privātpersonai. Kurš tādu spējis atļauties? Izrādās Dubajas valdnieks šeihs Rašīds, kurš kārtējo reizi pierāda, ka naudu viņam nav kur likt. No otras puses, apskatot, ko Aerion lidmašīna spēj, sāk nedaudz skaust. Nevar noliegt, ka Aerion virsskaņas lidmašīna spēj attīstīt patiesi iespaidīgu ātrumu. Tā spēj lidot, sasniedzot 1,6 Maha skaitli (kuru veido objekta ātrums noteiktā vidē, dalīts ar skaņas ātrumu tajā pašā vidē. Ja Maha skaitlis pārsniedz vieninieku, tad ir skaidrs, ka objekts pārvietojas ātrāk par skaņu). Lidmašīna spēj šķērsot Atlantijas okeānu tikai nieka 2 stundās (laika posmā, kas mums nepieciešams, lai aizbrauktu līdz Vācijai), un ceļa posmu no Parīzes līdz Ņujorkai tā var mērot 4 stundās.

Atškirībā no Konkordes, Aerion virsskaņas lidmašīnai ir viena liela priekšorocība – tā ir pielāgota nosēsties gandrīz jebkurā lidostā, jo tai pietiek ar 1150 metru garu nosēšanās ceļu, kamēr Konkorde var nolaisties tikai nedaudzās lidostās, kurās ir īpaši gari celiņi.

Protams, braukāt apkārt pa pasauli milzu ātrumā izklausās lieliski, taču jārēķinās, ka degvielu šī manta rij vairāk kā Ņiva ar caurumu bākā. Lai mērotu 7 360 kilometrus, nāksies iztērēt 20 tonnas degvielas. Otra problēma ir tāda, ka lidmašīna būs pieejama lietošanai tikai 2014. gadā. Tāpēc Dubajas šeiham nāksies vēl pagaidīt.

Via Gizmodo

Izsaki savu viedokli