Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Laižot iPhone pārdošanā Ķīnas tirgū, kompānija Apple cer palielināt patlaban sarukušos viedtālruņa pārdošanas apjomus, taču iPhone pēc savas debijas Ķīnā vairs nebūs drošs, ziņo Webplanet.ru. Volstrītas analītiķi pirms drīz gaidāmās Apple ceturkšņa atskaites publicēšanas jau paredz, ka šajā atskaitē kompānija uzrādīs savu datoru pārdošanas apjomu samazinājumu pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar to pašu laikposmu pērn. Broadpoint AmTech analītiķis Braiens Māršals stāsta, ka nopietni sarukuši arī iPhone un iPod pārdošanas apjomi – 2009. gada pirmajā ceturksnī pārdots par 28% mazāk viedo tālruņu nekā iepriekšējā ceturksnī, bet iPod – par 50% mazāk.

Bet Māršals uzskata, ka kompānijai Apple nāks par labu iPhone laišana pārdošanā Ķīnā. Klīst runas, ka mobilo sakaru operators China Unicom jau vienojies ar Apple un, iespējams, sāks tālruni pārdot maijā – vienlaikus ar sava 3G tīkla darbības uzsākšanu.

Pagaidām šīs baumas nav apstiprinātas. Iepriekš ar Apple mēģināja vienoties lielākais ķīniešu mobilo sakaru operators China Mobile, taču bez sekmēm. Kā ziņo PC World, sarunas izjaukusi mobilo sakaru operatora vēlēšanās ierīkot savu “app store” jeb mobilo ierīču (arī iPhone) programmatūras interneta veikalu. Kompānija Apple nav vēlējusies tam piekrist.

Tikmēr drošības speciālisti norāda, ka ieiešana plašajā Ķīnas tirgū nodarīs kaitējumu kompānijas Apple līdzšinējam “drošu produktu” ražotāja tēlam. Piemēram, Jevgeņijs Kasperskis intervijā vietnei Vnunet.com paziņojis: kad iPhone izplatīsies Ķīnā, vīrusu rakstītāji pievērsīšoties Apple programmatūrai. “Manuprāt, Macintosh lietotāji būs viegls mērķis, jo daudzi no viņiem uzskata, ka viņu operētājsistēma ir droša – lai gan patiesībā tā nav,” saka antivīrusu kompānijas vadītājs.

Izmantotie resursi:
antivirus.lv


Kā pasargāt iPhone ekrānu un korpusu no skrāpējumiem?

Izsaki savu viedokli