Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Valstu un privātpersonu investīcijas “zaļajā” enerģijā turpina palielinoties, radot cerības, ka jau drīzumā tiks pārspēts pirms pāris gadiem uzstādītais rekords.

Kā vēsta Bloomberg sniegtā informācija, šā gada otrajā ceturksnī investīcijas “zaļajā” enerģijā ir palielinājušās par 33 procentiem, ja salīdzina ar gada pirmo ceturksni, un par 9 procentiem, ja to pretstata attiecīgajam laika periodam pirms gada.

Citiem vārdiem sakot, investīcijas šajā enerģētikas lauciņā ir sasniegušas iespaidīgus 63 miljardus dolāru, kas padarot šo periodu par izteiksmīgāko pēdējo pāris gadu laikā. Vislielākās investīcijas tika sasniegtas 2011. gada otrajā ceturksnī, kad atjaunojamajos enerģijas resursos tika investēti 78 miljardi dolāru.

Vislielāko artavu “zaļajā” enerģijā ieguldījusi Ķīna, investējot nepilnus 20 miljardus dolāru. Tai seko Amerikas Savienotās Valstis ar gandrīz divreiz mazāku investīciju apjomu. Tikmēr Eiropas valstis kopā ir investējušas aptuveni 14 miljardus ASV dolāru, kas ir par 26 procentiem vairāk nekā šā gada pirmajā ceturksnī.

Kā viens no lielākajiem investīciju objektiem Eiropā ir jāmin “Gemini” projekts. Tas paredz izveidot jūrā bāzētu vēja fermu aptuveni 80 kilometrus no Nīderlandes krasta, solot 2023. gada sniegt enerģiju 1,5 miljoniem cilvēku un samazinot CO2 izmešu apjomu par 1,25 miljoniem tonnu gadā.

 Wind-Turbine-537x402

Saistītās tēmas: enerģijazaļā

Izsaki savu viedokli