Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Interneta drošības kompānija Sophos kādā paziņojumā paudusi informāciju, ka vismaz trīs ceturtdaļas interneta mājaslapu satur dažādus materiālus, kas nav vajadzīgi.

Sausie fakti ir visai skarbi. Kompānijas pētījumā izrādījies, ka tikai 20% mājaslapu ir ar patiešām nepiesārņotu saturu un nav apveltītas ar „sestajiem prātiem” – kā izrādās, no viena miljona testam izvēlēto mājaslapu 80,5% saturēja dažādas programmas, kodus vai nevēlamu reklāmu. Sophos tic, ka šis skaitlis ir relatīvi salīdzināms ar visu plašo internetu, kurā šobrīd ir vairāk nekā 8 miljardi mājaslapu. Veikts arī sīkāks sadalījums par to kas tad īsti šajos 80,5 % ietilpst: 28,8% ir t.s. „malware”, 28% iespējams atdurties pret pornogrāfiska rakstura materiāliem, 19,4 % mājaslapās ir dažāda veida mēstules, savukārt atlikušajos 4,3 % var sastapties ar nelegālas programmatūras pieejamību.

Kā vēsta Sophos vecākais drošības analītiķis Rons O Briens (Ron O’Brien), atlikusī „tīrā” interneta daļa ir tik niecīga, ka jāpievērš pastiprināta uzmanība mājaslapu drošībai. Turpmāk aizvien vairāk un vairāk laiku prasīs mēstuļu, spiegu programmatūru u.c. līdzīgo materiālu apkarošanas programmu izveide un uzlabošana. Kā ziņo Sophos, katru dienu internetā parādās vismaz 29 tūkstoši mājaslapu ar nevēlamu saturu.

Lai vai kā, vadoties pēc Sophos aprēķiniem, internetā šobrīd ir vismaz 2 miljardi drošu mājaslapu, kas varētu būt arī pozitīvākais visā šajā ziņā – ceļojiet, lapas vēl ir daudz! BOOT.Lv atgādina atjaunināt savu pop-up bloķētāju, anti-spyware un citu nevēlamā satura bloķēšanas programmatūru!

Ziņas avots: TG Daily

Izsaki savu viedokli