Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Interneta lietotāju skaits Ķīnā ir pārsniedzis pusmiljardu, un gandrīz puse no viņiem ir mikroblogu lietotāji, pirmdien paziņoja Ķīnas Interneta tīkla informācijas centrs (CNNIC).
Interneta lietotāju skaits Ķīnā gada laikā pieauga par 56 miljoniem, jeb 12,2%, sasniedzot 513 miljonus 2011.gada decembra beigās. Apmēram 250 miljoni jeb 48,7% no viņiem lieto mikroblogus, bet, piemēram 2010.gada beigās mikroblogus Ķīnā lietoja tikai 63,1 miljons cilvēku.
Mikroblogi ir liels izaicinājums valdības mēģinājumiem kontrolēt informāciju Ķīnā, kur dzīvo 1,3 miljardi cilvēku. Ķīnas mikroblogs veibo, kas ir līdzīgi šajā valstī aizliegtā tīkla «Twitter» mikroblogiem, ir kļuvuši par interneta lietotāju populārāko vidi, kurā viņi pauž sašutumu par korupciju, skandāliem, katastrofām un citām nebūšanām, kā arī informē citus par protestiem vai nemieriem.

Tradicionālo interneta sakaru instrumentu, tostarp e-pasta, forumu vai blogu, lietotāju skaits Ķīnā samazinās, informēja CNNIC. Ķīnas valdība bloķē pieeju tam interneta saturam, kuru tā uzskata par politiski delikātu, lietojot plašu cenzūras sistēmu, kas nodēvēta par «Lielo Ķīnas ugunsmūri», jo ir nobažījusies par interneta informācijas ietekmi uz sabiedrisko domu.
Lai vairāk kontrolētu mikroblogus, Šanhajā, Pekinā un dažās citās pilsētās to lietotājiem tagad tiek pieprasīts reģistrēties ar viņu īstajiem vārdiem, kas atvieglo varas iestādēm viņu izsekošanu.

Interneta lietotāju skaits Ķīnas lauku rajonos pērn pieauga par 8,9%, sasniedzot 136 miljonus. Interneta lietošanas ziņā Ķīnā ir liela nevienlīdzība starp turīgajiem un trūcīgajiem rajoniem. Pekinā pērn internetu lietoja vairāk nekā 70% iedzīvotāju, bet Ķīnas nabadzīgākajā provincē Guidžovā – tikai 24,2%. Ķīnas iedzīvotāju skaits, kas sērfo internetā, izmantojot mobilos telefonus, pērn pieauga par 53 miljoniem, sasniedzot 356 miljonus. Lai gan interneta lietotāju skaits Ķīnā turpina pieaugt, šī pieauguma temps pakāpeniski palēninās, atzina CNNIC.

Saistītās tēmas: Internetsķīnapus miljards

Izsaki savu viedokli