Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Latvijas finanšu situācija ir tik bēdīga, ka bezdarba līmenis jau ir sasniedzis deviņus procentus, turklāt katru dienu darbu zaudē aizvien vairāk cilvēku. Lai arī valsts iestādēm un ministrijā šajā grūtajā laikā būtu jācenšas ietaupīt katru latu, līdzīgi kā lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju to dara, tomēr apmeklējot Labklājības Ministrijas mājas lapā izvietoto publisko iepirkumu LM 2009/46.01 ESF varam novērot, ka šo ministriju krīze nebūt nav skārusi. Labklājības ministrija izsludinājusi konkursu datortehnikas iepirkumam 10 000 latu apmērā. Protams, mēs saprotam, ka datortehnika nolietojas un ar laiku tā ir jāmodernizē, tomēr kāpēc, šādai iestādei nepieciešami 16 datori, kuru konfigurācija redzama zemāk mēs patiešām nezinām.

Ko gan labklājības ministrijas darbinieki darīs ar Intel Quad Core 2,8 gigahercu centrālajiem procesoriem? Par laimi vismaz nespēlēs spēles, jo videokarte derot arī integrētā. Arī 320 gigabaitu cietais disks, biroja darbstacijas vajadzībām šķiet nedaudz par šerpu.

Kam gan ministrijai būtu vajadzīgs datora korpuss ar bezskrūvju atvēršanu un cietā diska nomaiņu, arī to mēs nezinām. Izrādās, ka šīs iestādes darbiniekiem ir arī problēmas ar angļu valodu – “120mm silent fun (klusais ventilators)”, vai varbūt tiešām gribās “kluso prieku”…

Nākamais, kas izraisīja mūsu izbrīnu bija klēpjdatora prasības – arī šeit ir nepamatoti augstas prasības Izglītības Ministrijas vajadzībām. Visamizantākais ir prasības klēpjdatora mātesplatei – Intel Desktop Board DP965LT vai analoga. Protams, par tādām prasībām, kā jaudīgs procesors, četru gigabaitu operatīvā atmiņa, integrētā grafiskā karte ar 512 megabaitu atmiņu un 250 gigabaitu 7200rpm ( ! ) cietais disks mēs jau vairāk nebrīnāmies!

Izsaki savu viedokli