Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

AMD taktika – samazināt cenas, lai Intel neizdotos milzu izrāviens pirms gaidāmās AMD Phenom debijas – šķiet ir attaisnojies.

Saskaņā ar Current Analysys analītika Tonija Duboise (Toni Duboise) stāstīto, AMD gada otrajā ceturksnī ASV nedaudz palielinājis savu tirgus daļu gan galddatoru, gan klēpjdatoru procesoru segmentā, savukārt Intel saglabājis nospiedošo vairākumu visās procesoru grupās.

Tiek lēsts, ka Intel galddatoru procesoru segmentā zaudējis vienu procentu tirgus un tagad pārvalda 57% savukārt AMD iekarojis šo vienu procentu un nu savā pārziņā tur 43% (salīdzinājumā ar gada pirmo ceturksni).

Klēpjdatoru segmentā, kur AMD nekad nav īpaši labi veicies, šķiet, redzams zināms panākums – Turion X2 procesori, kas parasti tiek lietoti zema budžeta (zem 500 Ls) klēpjdatoros, kompānija spējusi „izcelt” 32 % tirgus daļu. Tiesa, lai arī AMD ir vinnējis 4 % salīdzinājumā ar pirmo ceturksni, kompānijas tirgus daļas kritums salīdzinājumā ar pērnā gada attiecīgo laika posmu ir dramatiskāks – mīnus 8 %. Jāpiezīmē, ka Intel pamatā pārvalda dārgākā gala klēpjdatorus, toties joprojām gana konkurētspējīgi cīnās zemākās klases datoros ar saviem Celeron M procesoriem
.

Lai arī šie aprēķini izskatās pozitīvi AMD, tie veikti pirms nesenā Intel cenu pazeminājuma, tādējādi nav zināms cik ļoti tas var ietekmēt tirgus stāvokli nākotnē – Intel četrkodolu CPU cena jau šobrīd ir zem 300 ASV dolāriem.

Ziņas avots: TG Daily

Izsaki savu viedokli