Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēc Intel plāniem, šonedēļ dienasgaismu ir jāierauga, uz doto brīdi, pašam jaudīgākajam mobilajam procesoram – Core 2 Extreme X7800 (2.6 Ghz) ar brīvu reizinātāju, kuram būs raksturīga Extreme sērijas augstā cena, kā arī energopatēriņš. Pagaidām nekādas oficiālas informācijas nav, taču viens eksemplārs jau ir nonācis testētāju rokās. Šim procesoram, kā tas pienākas Extreme sērijas procesoram, ir brīvs reizinātājs. Pie kam šī mazā nianse vien būtiski paaugstina procesora energopatēriņu. Taču jau augusta beigās šis procesors tiks aizvietots ar Core 2 Duo T7800 (2.6 Ghz) procesoru, kuram, kā jau nojaušat, ir bloķēts reizinātājs, līdz ar to arī energopatēriņš pie vienādām takts frekvencēm ir samazinājies no 44W (Extreme versijai) līdz 35W .

Uzskaitīsim šī procesora energopatēriņu pie dažādām frekvencēm, iekavās norādot cik daudz „rij” tāds pats procesors, tikai ar bloķētu reizinātāju.

  1. 2.6 Ghz – 44 W (35 W);
  2. 1.2 Ghz – 35 W (25 W);
  3. 800 Mhz – 27 W (12 W).

Core 2 Extreme X7800 procesors patiešām patērē daudz vairāk enerģijas nekā analogi procesori. Testēšanas rezultātā portatīvais dators Asus G2S pie pilnas slodzes nespēja nostrādāt pat 2 stundas. Tāda ir cena par brīvu reizinātāju, taču jāņem vērā fakts, ka pircējs apzinās, ka jaudīgi mobilie procesori nav tie ekonomiskākie, tāpēc lielākoties rēķinās, ka lielākoties portatīvais dators tiks barots no tīkla.Kā redzat, reizinātājs tika palielināts no 13x (2.6 Ghz) līdz 15x (3.0 Ghz), ātri un viegli iegūstot vērā ņemamu jaudas pieaugumu, taču nākas maksāt ar lielāku energopatēriņu un siltuma izdali. Varat apskatīt veikto testu rezultātus:Šī procesora vairumtirdzniecības cena būs virs 800$, kas mūsdienās ir visai adekvāta cena par nebloķētu reizinātāju. Augustā X7800 tiks aizvietots ar analogu T7800 procesoru, taču septembrī par tādu pašu naudu parādīsies jauns flagmanis – X7900 ar 2.8 Ghz takts frekvenci.

Ziņas avots: matbe.com

Izsaki savu viedokli