Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Intel reiz pats skarbi kritizēja OLPC („one laptop per child”, „viens klēpjdators bērnam”) programmu, taču nu kompānija ir gatava iesaistīties šajā programmā. Programmas, kuras mērķis ir apgādāt trešās pasaules (galvenokārt Āfrikas) bērnus ar klēpjdatoriem, kas maksā tikai ap 100 ASV dolāriem, vadītājs un dibinātājs Nikolas Negroponte (Nicholas Negroponte) komentēja: „Intel pievienojas OLPC tabulai kā pasaules līderis tehnoloģijās, palīdzot pasaules bērniem. Sadarbība ar Intel nozīmē maksimāli daudz klēpjdatoru nonākšanu pie bērniem.”

Ironiski, bet pirmais klēpjdators (un pagaidām vienīgais) klēpjdators no OLPC ir aprīkots ar AMD procesoru, taču Intel solās šajā biznesā nākotnes modeļiem izstrādāt dažādus mikroshēmojumus, kas aprīkoti ar integrētu atmiņas kontrolieri un grafisko adapteri.Vienlaikus Intel strādās pie zemās cenas klēpjdatoru izstrādes savā „classmate PC” programmā, kurā notiek sadarbība ar Asustek Computer.

Intel vadītājs Pauls Otellini (Paul Otellini) Intel vēlmi iesaistīties programmā komentējis šādi: „Pievienošanās OLPC ir mūsu ziedošanās izglītībai, kas notikusi jau pēdējos 20 gadus.” Vienlaikus vadītājs piebilda, ka kompānijas tehnoloģiskās iespējas dod cerību kļūt par 21. Gadsimta bērnu jebkuram pasaules jaunietim, lai arī kur viņš atrastos.

Ziņas avots: X-Bit Labs

Izsaki savu viedokli