Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pasaules lielākais X86 procesoru ražotājs izlēmis atvērt jaunu rūpnīcu Ķīnā, kuras būvniecības izmaksas sasniegs pat 2,5 miljardus ASV dolāru. Ziņa par kompānijas plāniem parādījās šodien, kad Intel oficiālā paziņojumā teica, ka līdz 2010. gadam ir plānots uzcelt ražotni Ķīnas ziemeļu daļā, kura galvenokārt fokusēsies uz mikroshēmojumu (čipsetu) ražošanu. Protams, kā jau tas ir pierasts, arī Ķīnas valdība ir ieinteresēta šādā IT milža rīcībā, tāpēc Intel saņems papildus finansiālu motivāciju no valdības puses.

Visnotaļ interesants ir iemesls kāpēc Ķīnā tiks ražoti čipseti, nevis procesoru vai flash atmiņas – tie ir pārāk augsta līmeņa tehnoloģijas, kuras ASV valdība vienkārši ir aizliegusi amerikāņu kompānijām ražot Ķīnā, pamatojot to ar sev svarīgiem drošības apsvērumiem.

Intel priekšsēdētājs Pauls Otellini (Paul Otellini) izteicās: „Šis projekts tikai parāda Ķīnas milzīgo nozīmi mūsu globālajā stratēģijā un IT industrijai kopumā.” Tomēr jāpiebilst, ka Intel ir bijis saistīts ar Ķīnu jau vairāk kā 20 gadus, taču šī rūpnīca būs pirmā nopietnā Intel ražotne šajā valstī.

Ziņas avots: TG Daily

Izsaki savu viedokli