Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Intel nesen nāca klajā ar veseliem 16 jauniem Sandy Bridge centrālajiem procesoriem. 11 no tiem jūs varēsiet ielikt LGA 1155 ligzdā savā stacionārajā datorā, taču pārējie procesori būs paredzēti portatīvajiem datoriem.

Stacionārajiem datoriem nu būs pieejami četri jauni Celeron sērijas procesori, trīs Pentium un četri Core i. Jauns stacionāro datoru procesoru flagmanis gan nav izlaists, dārgākais un visticamāk arī ātrākais Intel jaunums, kas liekams LGA 1155 ligzdā ir Core i5-2320, kas aprīkots ar 4 kodoliem, 3.0-3.3 gigahercu augstu frekvenci un HD 2000 grafisko procesoru. Tajā paša laikā, lētākais stacionārajiem datoriem paredzētais procesors ir Celeron G440, kas būs aprīkots tikai ar vienu kodolu un darbosies ar 1.6 gigahercu augstu frekvenci. Jāpiemin arī šī procesora zemā cena – vien 37 ASV dolāri, kamēr jaunais Core i5-2320 maksās 177 dolārus.

Jaunumi ir parādījušies arī portatīvajiem datoriem. Šeit gan uzreiz ir manāms jauns Intel flagmanis – Core i7-2960MX procesors, kas aprīkots ar 4 kodoliem, 8 megabaitu kešatmiņu, astoņiem HyperThreading diegiem un darbojas ar līdz pat 3.7 gigahercu augstu frekvenci. Par spīti savai jaudai, šis procesors patērēs salīdzinoši maz elektroenerģijas – tikai 55 vatus. Jaunā lolojuma cena gan nav tā patīkamākā, kā nekā, pa to pašu naudu ir iespējams iegadāties tīri sakarīgu portatīvo datoru – 1096 ASV dolāri. Parādījušies ir vēl trīs jauni Core i7 procesori portatīvajiem datoriem un viens vientuļš Celeron B840.

Veco procesoru cenas ir pazeminātas par 2 – 6 procentiem, kas gan nav daudz, toties palīdzēs kādu latu ietaupīt. Sīkāk par visiem Intel jaunumiem lasiet ražotāja mājaslapā.

Saistītās tēmas: inteljaunumsprocesors

Izsaki savu viedokli