Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Intel beidzot ir prezentējusi klēpjdatoriem īpaši optimizētus Intel Core i7 sērijas četrkodolu centrālos procesorus. Tā kā vairākiem ārvalstu medijiem jau pirms šo procesoru oficiālās prezentēšanas bija iespēja tos testēt, tīmeklī jau ir parādījušies pirmie mobilo Intel Core i7 procesoru apskati, un visi mediji ir vienbalsīgi atzīst, ka Intel jaunākie klēpjdatoru četrkodolu procesori ir ļoti ātri. Sākotnēji patērētājiem tiks piedāvāti 3 dažādi Core i7 mobilie procesori, kuru cenas būs sākot no 364 ASV dolāriem.

Līdzīgi kā galddatoriem paredzētie Core i7 procesori, arī mobilie Core i7 procesori (zināmi arī kā Clarksfield procesori) ir paredzēti resursietilpīgu uzdevumu veikšanai (piemēram, datorspēlēm un video apstrādei).

Ražotājs prezentēja trīs dažādus mobilos četrkodolu procesorus: Core i7-720QM 1,6 GHz (turbo režīmā līdz 2,8 GHz), Core i7-820QM 1,73 GHz (turbo režīmā līdz 3,06 GHz) un Core i7-920XM 2,0 GHz (turbo režīmā līdz 3,2 GHz). Visi Core i7 mobilie procesori ir izstrādāti 45 nanometru ražošanas procesā un darbojas ar 1333 MHz lielu kopnes ātrumu. Core i7-720QM modelim ir 6 MB liela otrā līmeņa (L2) kešatmiņa, bet pārējiem diviem procesoriem 2. līmeņa kešatmiņas apjoms ir nedaudz lielāks – 8 MB.

Šie procesori standarta režīmā strādās ar relatīvi zemām takts frekvencēm (līdz 2,0 GHz), tomēr brīžos, kad lietotājam būs nepieciešama papildus jauda, procesoru takts frekvence, pateicoties Intel Turbo Boost tehnoloģijai, pieaugs par līdz pat 75 procentiem. Procesora takts frekvence tiks automātiski regulēta atkarībā no enerģijas patēriņa, procesora temperatūras un noslogoto kodolu skaita. Turklāt, pateicoties Hyper-Threading tehnoloģijai, šie četrkodolu procesori vienlaicīgi spēj veikt aprēķinus 8 dažādu operāciju pavedieniem.

Tādi ražotāji kā Dell, Toshiba, ASUS, Alienware un Hewlett-Packard jau ir paziņojuši, ka drīzumā piedāvās klēpjdatorus ar Intel Core i7 mobilajiem procesoriem. Tikmēr Intel ziņo, ka Core i7-720QM cena būs 364 ASV dolāri, Core i7-820QM procesors maksās 546 dolārus, bet Core i7-920XM Extreme procesors – 1054 dolārus.

HotHardware Core i7 Mobile procesora apskats
LegitReviews Core i7 Mobile procesora apskats
Laptop Mag Core i7 Mobile procesora apskats

Izmantotie resursi:
Engadget.com
Intel.com

Izsaki savu viedokli