Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Intel paziņojis, ka Apple sāncenši no PC tipa datoru lauciņa arī varēs izmantot Apple MacBook Air vajadzībām radīto mazizmēra centrālo procesoru. Tieši samazinātā izmēra procesors ir viens no MacBook Air trumpjiem, kas ļauj tam samazināt izmēru līdz fenomenālajiem 1,9 centimetriem un pagaidām būt vienīgajam ražotājam šajā lauciņā. Šobrīd zemās voltāžas un mazā izmēra Core 2 Duo procesors vēl nav atrodams nevienā PC tipa datorā, taču interešu konflikta izvairīšanās dēļ Intel ražotais produkts būs pieejams jebkuram ražotājam.

Saskaņā ar CNET sniegto informāciju, Lenovo un Fujitsu būs pirmie divi PC ražotāji, kas varēs izmantot par 60% mazākos Intel procesorus, lai izveidotu izmēros līdzīgu klēpjdatoru un konkurētu ar MacBook Air.

MacBook Air izmantotais procesors bāzēts uz Merom procesoru paaudzes, un tas ražots 65 nanometru tehnoloģiskajā procesā, taču ļoti iespējams, ka tieši Fujitsu un Lenovo būs pirmie, kas jau šoruden varēs izmantot 45 nanometru tehnoloģijā veidotos Penryn mazizmēra procesorus. Tiesa, visticamāk arī Apple jau rudenī piedāvās uz Penryn saimes bāzētus MacBook Air.

Izsaki savu viedokli