Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Marsa izpētes zonde Opportunity ir uzstādījusi jaunu pasaules rekordu, nobraucot vislielāko attālumu ārpus zemes robežām, vēsta Nacionālās aeronautikas un kosmosa administrācijas (NASA) paziņojums pirmdien.

Opportunity zonde ir nobraukusi 40,25 kilometrus, pārspējot Padomju Savienības izstrādāto Lunohod 2, kas 1973. gadā uz Mēness nobrauca 39 kilometrus. Rekorda uzstādīšana notika brīdī, kad braucamrīks veica aptuveni 157 pēdas (nepilni 50 metri) garu distanci, lai iegūtu jaunus augsnes paraugus, kas varētu saturēt mālu un sulfāta tipa minerālus

marsOpportunity

Jāatzīmē, ka Opportunity uz Marsa atrodas jau kopš 2004. gada un, kaut arī pēdējos gados atrodas Curiosity ēnā, ir veicis iespaidīgu darba apjomu. NASA norāda, ka jaunais rekords ir uzskatāms par īpašu sasniegumu tādēļ, ka Opportunity netika veidots, lai nobrauktu tikt tālas distances. Sākumā tika plānots, ka zondei būs pa spēkam pieveikt aptuveni vienu kilometru.

Turklāt NASA pārstāvji atzīmē, ka, lai arī sasniegtais rekords ir iespaidīgs, vēl svarīgāks ir zondes veiktas darbs. Zinātniekiem daudz nozīmīgāks ir nevis pieveiktais attālums, bet iespaidīgais pētījumu skaits, ko iekārta ir veikusi.

Tagad NASA cer, ka zondei izdosies nobraukt vēl nepilnu vienu kilometru pa Marsa virsmu, lai sasniegtu attālumu, kas atbilst maratona distances garumam (42,195 km).

odometry140728_Nasa_rover

Saistītās tēmas: marsNASA

Izsaki savu viedokli