Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Nesen Infineon sadarbojās ar IBM, lai izstrādātu 32 nanometru pusvadītāju, bet tagad kompānija nolēmusi apvienot spēkus ar mikroprocesoru ražošanas gigantu Intel. Šoreiz uzdevums ir kopīgi izstrādāt augstas ietilpības SIM kartes. Par sadarbības uzsākšanu kompānijas paziņojušas šodien kādā Parīzē notiekošā pasākumā. Šī stratēģiskā sadarbība izpaudīsies tā, ka infineon izstrādās pašus čipus, bet Intel piedāvās šīs SIM kartes aprīkot ar 4 līdz 64 MB lielu atmiņu.

Precīzāk sakot, Infineon veidos 32 bitu drošības mikrokontrolieri, bet Intel veidos čipiem paredzētās zibatmiņas, drošības tehnoloģijas kā arī ražos šīs SIM kartes.

Paredzams, ka augstas ietilpības SIM karte jeb HD SIM noderēs brīžos, kad mobilajam tālrunim būs jāapstrādā daudz datu, kā arī brīžos, kad tiek lejupielādēti dati no mobilo sakaru tīkla.

Veiktie pētījumi liecina, ka šī standarta SIM kartēm līdz 2010. gadam piederēšot jau seši līdz astoņi procenti SIM karšu tirgus daļas. Procentuāli tas nešķiet īpaši iespaidīgi, taču, ņemot vērā mobilo tālruņu izplatību, runa ir par milzīgu apjomu.

Pirmie paraugi būšot gatavi jau nākamā gada 2. ceturksnī, bet šo karšu masveida ražošana sākšoties vien 2009. gada pirmajā pusgadā.

Izsaki savu viedokli