Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Latvija ir pievienojusies to vairāk nekā 75 valstu skaitam, kurās ir pieejams jau popularitāti un atzinību ieguvušais Nokia multimediju labākais paraugs N97. Jaunais mobilais dators ir aprīkots ar 3,5 collu lielu skārienjūtīgu ekrānu, ko iespējams pilnībā pielāgot katra individuālajām vajadzībām, izbīdāmu QWERTY tastatūru un 32 GB iebūvēto atmiņu. Pateicoties WLAN, ir iespējams lietot Ovi Store, ar kā palīdzību uzreiz tālrunī var lejuplielādēt lietojumprogrammas, spēles, videoklipus, logrīkus un citu saturu. “Mūsu vīzija ir nodrošināt pēc iespējas personalizētāku interneta pieredzi, un ar Nokia N97 palīdzību esam spēruši lielu soli tuvāk šīs vīzijas īstenošanai. Katrs lietotājs var pielāgot tālruni savām interesēm un, pateicoties Ovi, iegūt un lietot tajā saturu, kādu vien vēlas,” saka Aivars Krauklis, Nokia Latvija mobilo tālruņu tirdzniecības vadītājs. “Tāpat kā jebkuru datoru, arī Nokia N97 var atjaunināt, papildināt un uzlabot, savukārt 2009. gada otrajā pusē Nokia plāno piedāvāt vēl vairāk jaunu iespēju un funkciju ērtākām un plašākām tālruņa izmantošanas iespējām.”

Nokia N97 ir pirmais kompānijas tālrunis ar pielāgojamu ekrānu – lietotājs var pats noteikt kādas ikonas un servisus vēlas redzēt sākuma ekrānā, piemēram, kalendāru, neatbildētos zvanus, laika ziņas, biežāk zvanīto cilvēku foto ar iespēju tūlīt viņiem piezvanīt, sociālos tīklus kā Facebook un Hi5, ziņu servisus kā Associated Press, Bloomberg un Reuters. Nokia N97 ir arī pirmais tālrunis, kuru lietojot ir pieejams arī Ovi Store – interneta veikals, kas piedāvā gan bezmaksas, gan maksas saturu no dažādiem satura nodrošinātājiem un izstrādātājiem, tai skaitā Paramount Pictures, Facebook, kā arī Twitter lietojumprogrammas.

Pateicoties 32 GB iebūvētajai atmiņai, ko var paplašināt ar microSD atmiņas karti līdz pat 48 GB, tālrunī ir iespējams uzglabāt desmitiem tūkstošu dziesmu. Iemīļoto mūziku var klausīties ar Nokia Bluetooth stereo austiņām BH-905, ko Nokia izlaida šīs vasaras sākumā un kas nodrošina kristālskaidru skaņu, mazinot apkārtējos trokšņus, turklāt ir piemērotas ne tikai mūzikas klausīšanai, bet arī, lai atbildētu uz zvaniem.

Piecu megapikseļu kamera ar Carl Zeiss optiku nodrošina DVD kvalitātes video uzņemšanu ar 30 kadriem sekundē. Uzņemtos attēlus ir iespējams arī papildināt, norādot to uzņemšanas vietu, un tos tūlītēji parādīt draugiem vai augšupielādēt tiešsaistē ar Ovi Share, Twitter vai Flickr starpniecību. Nokia N97 ir iebūvēti A-GPS un GPS uztvērēji, lietojumprogramma Ovi Kartes, piektās versijas Symbian S60 operētājsistēma, pieslēgvietas 3,5 mm austiņām, kā arī plašas datu pārraides iespējas – WLAN, GPRS, HSDPA, 3G, Bluetooth 2.0.

Papildu informācija par Nokia N97 ir pieejama Nokia mājas lapā un N-sērijai veltītā Nokia blogā (saturs angliski).

Nokia N97 Latvijā ir pieejams par aptuveno mazumtirdzniecības cenu 499 lati (ieskaitot PVN). Tiem, kuriem nepieciešama alternatīva fotoaparātam, vasaras sākumā Nokia izlaida tālruni N86 8MP, kas jau ieguvis prestižo TIPA (Tehnisko attēlu preses asociācijas – Technical Image Press Association) balvu kā labākā mobilā attēlveidošanas ierīce. Nokia N86 pieejams Latvijā par aptuveno mazumtirdzniecības cenu 350 lati (ieskaitot PVN).

Atgādinām, ka jūnija sākumā BOOT.Lv redakcijas pārstāvis viesojās Nokia N97 viedtālruņa atklāšanas pasākumā Nokia galvenajā mītnē (Espo pilsētā, Somijā). Par šo pasākumu un mūsu pirmajiem iespaidiem par Nokia N97 lasīt šeit.


Liec savam Nokia mobilajam tālrunim izskatīties kā jaunam – pasargā to no skrāpējumiem

Izsaki savu viedokli