Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) balvai „Platīna pele 2012” iesniegts rekordliels skaits pieteikumu – 51. Vislielākais pieteikumu skaits ir šogad jaunieviestajā nominācijā “Labākais E-skolotājs”. Daudz pieteikumu saņemts arī pārējās nominācijās: E-pārvalde, E-pakalpojumi un E-biznesa risinājumi un pakalpojumi uzņēmumiem.

IKT balvas “Platīna pele” mērķis ir celt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares prestižu, informēt sabiedrību par Latvijas IKT iespējām, kā arī izcelt nozīmīgākos e-pakalpojumus un projektus Latvijā un popularizēt tos ārvalstīs. Balva ir kļuvusi par nozīmīgu tradīciju IKT nozarē un šogad tiks pasniegta jau sesto reizi.

“Tas, ka ik gadu dalībnieku skaits pieaug, ir rādītājs Latvijas IKT nozares stabilai attīstībai. Īpaši priecē, ka šogad projektu izstrādātāju vidū ir ne tikai ilggadēji nozares līderi, bet arī jauni tirgus dalībnieki. Prasmes izmantot elektronisko vidi ir nozīmīgas ne tikai uzņēmumiem un iestādēm, bet ikvienam Latvijas iedzīvotājam, un pamati šīm zināšanām tiek likti jau skolas jaunākajās klasēs. Lielais pieteikumu skaits nominācijai “Labākais E-skolotājs” liecina, ka sabiedrība aizvien vairāk atzīst – elektroniskās vides pārzināšana un prasme izmantot tās sniegtās iespējas ir nopietns virzītājspēks katra Latvijas iedzīvotāja personīgai, un līdz ar to arī valsts kopējai nākotnei,” uzsver Signe Bāliņa, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente.

Visvairāk pieteikumu IKT balvai šogad saņemti nominācijā „Labākais E-skolotājs”, kurai pieteikti 29 skolotāji, e-prasmju pasniedzēji un citi pretendenti no visiem Latvijas reģioniem, kas devuši nozīmīgu ieguldījumu e-prasmju veicināšanā un e-vides lietotāju izglītošanā. Nominācijām  “E-pārvalde”  un  “E-pakalpojumi” kopā  iesniegti 12 projekti, savukārt nominācijai “E-biznesa risinājumi un pakalpojumi uzņēmumiem” saņemti  10 pieteikumi. Finālistus noteiks žurijas komisija š.g. 7.novembrī. Par finālistiem visās nominācijās ikviens varēs balsot vadošajā biznesa portālā www.db.lv.

“Platīna pele 2012” apbalvošanas ceremonija norisināsies nozīmīgākajā nacionālajā IKT nozares pasākumā − LIKTA 14. gadskārtējā konferencē, kas šogad būs veltīta tēmai “Elektroniskā identitāte – iespēju brīvība”. Konferences ietvaros tiks apskatīti gan Latvijas IKT nozares labās prakses piemēri un veiksmīgākie risinājumi e-identitātes jomā, gan diskutēts par nākotnes izaicinājumiem un iespējām.

“Tehnoloģiju vienīgais uzdevums ir kalpot cilvēka un sabiedrības labklājībai, tāpēc to pilnveidošana ir kļuvusi par attīstīto valstu, arī Latvijas un LMT prioritāti Nr. 1. Modernās tehnoloģijas 21. gs. ir sinonīms modernajai brīvībai, visu fizisko un virtuālo robežu nojaukšanai, lai veidotu jaunu realitāti bez ierobežojumiem. Atskatoties uz aizvadīto desmitgadi, redzam, ka cilvēku ikdienā strauji un uz palikšanu ienākuši tehnoloģiju risinājumi bez kuriem vairs nav iedomājama mūsu dzīve. Tomēr patiesu brīvību, atsakoties no mūžīgās laika skaitīšanas, Latvijā esam ieguvuši tikai šogad! LMT ir gandarīts par šajos gados paveikto, divas desmitgades veidojot un sekmējot nozares attīstību, jaunu ideju un tehnoloģiju radīšanu. Tāpēc mēs uzskatām par savu pienākumu dalīties pieredzēs un zināšanās ar nozares profesionāļiem un sabiedrību, atbalstot LIKTA konferenci,” saka SIA Latvijas Mobilais Telefons prezidents Juris Binde.

Konference notiks š.g. 30. novembrī viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvia. Pieteikties dalībai konferencē var ikviens interesents LIKTA mājas lapā www.likta.lv.

Izsaki savu viedokli