Aktuāls

Pirms laika prezentētie LG G Watch un Samsung Gear Live viedpulksteņi ir visai līdzīgi. Cenas atšķiras par mazāk kā 10 procentiem, bet tehniskajā specifikācijā vairākās iezīmes ir identiskas. iFixit eksperti gan tiecās noskaidrot vai abas ierīces patiešām ir tik līdzīgas kā varētu šķist sākumā.

Jau sākumā jāmin, ka līdzības ir atrodamas arī ierīču uzbūvē, taču nedaudz labāku rezultātu, saņemot 9 balles no 10 iespējamajām, ieguva LG izstrādājums, savukārt Samsung viedpulkstenim nācās samierināties ar otro vietu, saņemot 8 balles.

Nelielas atšķirības vērojamas arī uzbūvē un komponentēs. Abās ierīcēs ir izmantots neliels daudzums līmvielas, taču tas būtiski neapgrūtina izjaukšanas procesu vai korpusa atvēršanu. Abām ierīcēm korpusā atrodas arī neliela gumijas blīve savienojuma vietā, nodrošinot ierīču atbilstību IP 67 sertifikācijas standartiem.

lg g watch ifixit

Kaut arī abu ierīču specifikācija ir līdzīga, atšķirības atrodamas komponenšu ražotājos. Tā, piemēram, LG operatīvo atmiņu izgatavojis SK Hynix, savukārt Samsung palikuši uzticīgi saviem izstrādājumiem. Arī displeju ražotāji un skārientehnoloģijas nodrošinātāji šajos gadījumos atšķiras.

Abu ierīču enerģijas rezerves nodrošina 3,8 V akumulatori, taču LG gadījumā tam ir lielāka ietilpība – 400 mAh – pretstatā Samsung ražojumā atrodamajam 300 mAh akumulatoram.

Izjaukšanas laikā atklājās daži pārsteigumi. Piemēram, izjaucot LG G Watch, iFixit eksperti konstatēja arī kādu fizisku pogu, kas gan šajā gadījumā pildīja “Reset” funkciju, savukārt Samsung Gear Live korpusā tika atrasta Wi-Fi antena, kam, vadoties pēc specifikācijas, nebūtu tur jāatrodas.

samsung gear live ifixit

Saistītās tēmas: ifixitlgsamsung

Izsaki savu viedokli