Aktuāls

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Sevi piesaka jauns izglītojošs raidījums bērniem – “ZinZINOO”

Sakaru pakalpojumi

”Fidget Spinner” nav miris – izgatavots tālrunis ar iestrādātu gultni

Tālruņi, mobilās ierīces

Vairums jauniešu labprātāk iegādātos ”iPhone”, nevis ”Android” viedtālruņus

Tālruņi, mobilās ierīces

iFixit ekspertu rīcībā nonācis Motorola ražotais Nexus 6 viedtālrunis. Jau sākumā jāmin, ka tam ir modulāra uzbūve, ļaujot viegli nomainīt lielāko daļu no komponentēm. Tas, protams, atstājis pozitīvu ietekmi uz iFixit ekspertu atzinumu.

Atšķirībā no citām viedierīcēm, Motorola un Google kopdarbs var lepoties ar visai nelielu daudzumu līmes. Nexus 6 viedtālrunī līme ir izmantota minimāla apmērā, turklāt tikai vienā vietā – zem korpusa aizmugurējās daļas vāciņa.

ifixit nexus 6

Ierīce ir apgādāta ar Sony Exmor IMX 214 CMOS sensoru (gluži kā OnePlus One), skārienjutīgais panelis ir Atmel ražojums, savukārt operatīvā atmiņa izgatavota SK Hynix rūpnīcā. Lielāko daļu komponenšu izgatavojis Qualcomm, taču ir atrodami arī SanDisk (iebūvētā atmiņa), Broadcom (Wi-Fi, Bluetooth modulis), Texas Instruments (digitālā signāla procesors) un citu kompāniju ražojumi. Īpaši jāatzīmē, ka ierīce apgādāta ar RGB LED indikatoru, kas atrodama priekšpusē zem skaļruņa. Motorola gan par šo detaļu iepriekš nav neko minējis.

iFixit uzteic, ka tādas komponentes kā kameras, pogas un audio pieslēgvietu ir ļoti viegli nomainīt, turklāt ierīces uzbūvē izmantotas tikai viena veida skrūves (kopā tādas ir 22), atvieglojot izjaukšanas procesu un samazinot nepieciešamo instrumentu skaitu.

ifixit nexus 6 2

Protams, tālrunis nav veidots ar domu par atvieglotu izjaukšanu. Tādēļ atsevišķas komponentes (SIM karšu lasītājs, skaļrunis, vibrējošais motors un USB pieslēgvieta) ir ielodētas pamatplatē, apgrūtinot to nomaiņu. Kā vēl viena negatīva iezīme ir jāmin fakts, ka displejs ir sakausēts kopā ar skāriejutīgo paneli. Tas nozīmē, ka, saplīstot vienam no displeja komponentēm, būs nepieciešams mainīt abas.

Salīdzinot ar šogad prezentētajiem viedtālruņiem, Nexus 6 ir uzstādījis visnotaļ cienījamu rezultātu. iFixit eksperti ir piešķīruši viedtālrunim 7 balles no 10 iespējamajām (10 balles tiek piešķirtas visvieglāk labojamajām ierīcēm).

ifixit nexus 6 3

Saistītās tēmas: motorolanexus

Izsaki savu viedokli