Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Līdztekus pagājušajā nedēļā prezentētajām ierīcēm, kompānija Apple laida klajā arī nedaudz “uzprišinātu” Mac mini datoru. Ja neskaita pāris evolucionārus uzlabojumus un nedaudz zemāku cena, ierīce ir identiska tās priekštečiem, taču iFixit darbinieki tiecās noskaidrot, vai šāds princips ir saglabājies arī ierīces uzbūvē.

Lai arī 2014. gada Mac mini dators vizuālā ziņā ir gluži vai identisks aizejošajam modelim, tas tomēr saņēmis arī vairākas atšķirības un lielākā daļa no tām ir atrodama ierīces korpusa iekšpusē.

Vispirms jāmin, ka apaļo plati, kas atrodama zem datora, vairs nav iespējams pagriezt un atvērt. Šāda mehānisma vietā Apple ir apgādājis ierīci ar skrūvēm, krietni sarežģījot atvēršanas procesu.

mac mini apple ifixit

iFixit gan visai ātri atklājuši šīs izmaiņas iemeslu. Iepriekšējās paaudzes ierīcē vienkāršotais korpusa atvēršanas mehānisms bija noderīgs, lai nomainītu vai papildinātu operatīvās atmiņas moduļus. Jaunākās versijas gadījumā operatīvo atmiņu nav iespējams nomainīt, jo moduļi ir ielodēti pamatplatē. Tāpat pamatplatē ielodēts ir ierīces procesors.

mac mini apple ifixit 2

Kā patīkama vēsts saglabājas fakts, ka lietotājs varēs pašrocīgi nomainīt ierīces cieto disku. Tas gan nebūs viegli, pateicoties jaunajam korpusa atvēršanas mehānismam, turklāt  pamatplatē vairs nav atrodama otra SATA2 pieslēgvieta.

Visbeidzot jāmin, ka iFixit novērtēja jauno Mac mini datoru ar 6 ballēm no 10 iespējamajām, kā būtiskāko trūkumu minot sarežģīto korpusa atvēršanas mehānismu un pamatplatē ielodētās komponentes.

mac mini apple ifixit 3

Saistītās tēmas: applemac mini

Izsaki savu viedokli