Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

iPad Air 2 pie pirmajiem pircējiem nonāks šīs nedēļas nogalē, taču tas nav traucējis iFixit ekspertiem iegūt ierīci savā īpašumā, izjaukt un pavēstīt tās uzbūves īpatnības vēl pirms izstrādājums paspējis nonākt veikalu plauktos.

Protams, ierīce uz konkurentu fona izceļas ar savu plāno korpusu, kas ir tikai 6,1 mm biezs. Tiesa, šāds izsmalcināts un elegants dizains atstājis negatīvu iespaidu uz ierīces uzbūvi, vēsta iFixit ziņojums.

ifixit ipad air 2.2

Interesanti, ka iPad Air 2 korpusa ārpusē nav atrodamas skrūves. Tas nozīmē, ka korpusa atvēršanai nepieciešamas zināšanas un speciāli rīki. Kā jau tas ierasts šāda veida ierīcēs, korpuss tiek atvērts noņemot displeja priekšējo paneli. Lai to veiksmīgi paveiktu, nepieciešams “sildīt” korpusa priekšpusi, lai izkausētu līmi, kas to tur vietā. Šāds risinājums, protams, padara izjaukšanu laikietilpīgu, sarežģītu un riskantu.

Ierīces iekšpusē iFixit eksperti atrada jau daudz aprunāto Apple A8X trīs kodolu procesoru, divus 1 GB operatīvās atmiņas moduļus, SK Hynix ražotu iebūvēto atmiņu, Broadcom izstrādātu digitaizeru, NFC moduli un vairākas citas komponentes.

Interesantākais, ka ierīce apgādāta ar mazākas ietilpības akumulatoru – 32,9 Wh akumulatora vietā (iPad Air) ir atrodams 27,62 Wh akumulators. Saprotams, ka līdz ar energoietilpību samazinājies akumulatora izmērs.

ifixit ipad air 2.3

Nobeigumā iFixit kā vienīgos pozitīvos faktorus min ierīces daļēji modulāro uzbūvi un faktu, ka kompānija nav “ielīmējusi” ierīces akumulatoru korpusā. Attiecībā uz visu pārējo jāteic, ka tur Apple nav žēlojis līmi un gluži vai visas komponentes vietā notur paprāvs daudzums līmes. Tas pats arī attiecas uz displeju, kurš ir “apvienots” ar priekšējā paneļa stiklu, iztiekot bez gaisa spraugām un ļaujot samazināt ierīces biezumu.

Tiesa, kamēr jaunā displeja ražošanas tehnoloģija nedaudz atvieglo ierīces izjaukšanu, tā būtiski sadārdzina displeja cenu. Apvienojumā ar jau pieminētajām uzbūves īpatnībām un kompromisiem, kas veikti, lai ierīci padarītu tikai 6,1 mm plānu, Apple iPad Air 2 nav spējīgs uzstādīt labu rezultātu šajā testā. iFixit eksperti ir piešķīruši vien 2 balles no 10 iespējamajām.

ifixit ipad air 2

Saistītās tēmas: appleifixitipad

Izsaki savu viedokli