Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pagājušās darba nedēļas izskaņā Apple laida klajā ne tikai jaunākos kompānijas planšetdatorus, bet arī “uzprišinātu” iMac viss-vienā tipa datoru. Tā galvenais uzlabojums bija 5K izšķirtspējas displejs, taču to, vai ierīces iekšpusē ir manāmas arī citas pārmaiņās, tiecās noskaidrot iFixit eksperti.

Tieši tā! Arī dārgais un pašlaik grūti iegūstamais Apple iMac dators ar 5K izšķirtspējas displeju ir attapies uz iFixit eksperimentu galda.

Saprotams, ka galvenā intriga ir jautājumā par to, kurš no tehnoloģiju gigantiem ir izstrādājis un piegādājis jaunajos iMac datoros atrodamo 27 collu 5K izšķirtspējas displeju. Atbilde nav tālu jāmeklē – tas ir Dienvidkorejā bāzētais LG. Savukārt vairākas komponentes, kas nepieciešamas, lai displejs varētu veiksmīgi pildīt savu uzdevumu, ir tapušas Texas Instruments ražotnē.

ifixit imac apple 3

Interesanti, ka, lai piekļūtu klāt ierīces dzelžiem, nepieciešams izņemt displeju. Iekšpusē atrodamas gan pilnīgi jaunas detaļas, piemēram, procesors un pamatplate, gan arī tādas detaļas, kas aizgūtas no iepriekšējās paaudzes modeļa un pat MacBook Pro portatīvajiem datoriem.

ifixit imac apple 4

iFixit eksperti gan īpaši izceļ, ka, lai papildinātu operatīvo atmiņu, vai lai nomainītu to, nav nepieciešams atvērt datoru korpusu, jo piekļūt operatīvās atmiņas moduļiem iespējams, patiecoties speciāli izveidotai vietai korpusa aizmugurē.

ifixit imac apple 2

Tāpat izjaukšanas eksperti slavē ierīces modulāro uzbūvi, kas ļauj vairākas komponentes izņemt atsevišķi, nodrošinot ērtāku bojātu detaļu nomaiņu vai esošo detaļu uzlabošanu.

iFixit novērtējuši šīs ierīces uzbūvi ar 5 ballēm no 10 iespējamajām, norādot, ka displeja izņemšana ir visai sarežģīta, it īpaši, ja nepieciešams nodrošināt tādu pašu ierīces izskatu kāds tas bija pirms izjaukšanas procesa uzsākšanas. Tāpat eksperti norāda, ka displeja stikls un pats displejs ir “salīmēti” kopā.

ifixit imac apple

Saistītās tēmas: ifixitimac

Izsaki savu viedokli