Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

iFixit ekspertu rīcība ir nonācis jaunākais Apple iPad klana pārstāvis – Air. Modelis ir saņēmis augstvērtīgas un energoefektīvas komponentes, vienlaikus saglabājot kompānijai raksturīgās ražošanas īpatnības.

Jāmin, ka šāda uzšķēršanas ļautu atbildēt uz vairākiem jautājumiem. Viens no tādiem – kā Apple izdevās palielināt ierīces jaudu, baterijas darbības laiku, padarot izstrādājumu vieglāku, salīdzinot ar 4. paaudzes iPad.

iPad Air ir apgādāts ar 33 W*h divu šūnu bateriju, kas ir krietni vājāka, nekā iPad 4 atrodamā 43 W*h trīs šūnu baterija. Un šajā brīdī aktualizējas jautājums par to, kā izstrādājumam izdodas nodrošināt ilgāku baterijas laiku ar vienu uzlādes reizi (10 stundu vietā ir 11 stundas).

Atbilde ir vienkārša – labāks procesors un taupīgāks ekrāns. Neraugoties uz faktu, ka Apple A7 ātrdarbības ziņā ir divreiz pārāks par iepriekšējā paaudzē atrodamo procesoru, tas ir arī krietni efektīvāks. Līdzīgs princips darbojas arī attiecība uz Retina displeju, kas, par spīti lielajam pikseļu skaitam, patērē mazāk enerģijas.

a7-board-small

Attiecība uz svara nomešanu, Apple ir kārtīgi apstrādājis Air planšetdatoru. iPad raksturīgais alumīnija rāmis tagad ir krietni pieticīgāks, tāpat samazināts dažādu komponenšu svars. Rezultātā svars samazināts par 28 procentiem un tagad ir vien 469 grami.

Protams, tas viss rezultējas sarežģītākā uzbūvē un „saspiestākās” komponentēs. iFixit eksperti, vērtējot iPad Air labošanas vieglumu, piešķīruši vien divus punktus no desmit iespējamajiem, piemetinot, ka šim modelim baterijas nomaiņa ir vissarežģītākā no visa klana. Galvenā problēma slēpjas faktā, ka baterija ir burtiski ielīmēta korpusā ar neskaitāmiem līmes triepieniem.

ipad-air-battery

Saistītās tēmas: appleifixitipad

Izsaki savu viedokli