Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šobrīd Berlīnē norisinās viens no gada lielākajiem notikumiem patērētāju elektronikas un sadzīves tehnikas jomā – IFA izstāde, kurā savus jaunākos produktus un tehnoloģijas izrāda virkne dažādu ražotāju. Centīsimies sīkāk aprakstīt, mūsuprāt, svarīgākos jaunumus. Šajā publikācijā informācija un pirmie iespaidi par Sony Xperia Z1 viedtālruni, kā arī QX10 un QX100 viedtālruņiem paredzētajām kamerām.

Sony Xperia Z1 viedtālrunis

Pirms sešiem mēnešiem Sony prezentēja Xperia Z viedtālruni, kuru nu jau aizstājis IFA ietvaros prezentētais Z1. Sony no kļūdām ir mācījušies uz Z1 var lepoties ar krietni patīkamāku korpusu, kas rokā ir daudz ērtāks, turklāt salīdzinājumā ar Xperia Z, kompānijas jaunākais lolojums, turot to rokās, patiešām rada iespaidu, ka mūsu rīcībā ir augstākās klases ierīce, liels nopelns ir sānu ietvaram, kas veidots no viengabala alumīnija. Jāpiemin gan, ka displeja bloķēšanas poga ir krietni mazāka, salīdzinājumā ar iepriekšējo Sony flagmani, kā arī novietota ļoti tuvu skaļuma regulēšanas taustiņiem.

DSC00353

Pateicoties Triluminos tehnoloģijai Sony Xperia Z1 var lepoties ar krietni košāku krāsu atainojumu. Tāpat arī viedtālruņu displejam ir labāks skata leņķis, kas priekšgājējam Xperia Z bija gaužām skumjš, tiesa, vēl joprojām Xperia Z1 nevar sacensties ar citu ražotāju flagmaņos iebūvēto displeju skata leņķi.

DSC00603[1]

Nenoliedzami, viena no biežāk izmantotajām viedtālruņa funkcijām, kas tiek izmantota (neskaitot saziņu) ir iebūvētā fotokamera. Šeit nu Sony likuši ļoti lielu uzsvaru, Xperia Z1 viedtālrunis var lepoties ar 20.7 megapikseļu sensoru, kurš fizisko izmēru ziņā esot ekvivalents Exmor R CMOS sensoram, kas tiek izmantots kompānijas piedāvātajās Cyber-Shot kamerās. Kā paši Sony norāda, tad šī esot labākā kamera kāda sastopama ūdensizturīgā viedtālrunī, tiesa, ūdensizturīgo viedtālruņu jomā konkurence nav liela. Jāpiemin, ka kamera nodrošina pārsteidzošu veiktspēju vājā apgaismojumā. Protams, attēls tāpat ir graudains, tomēr krietni labāks kā citiem ražotājiem. Tieši vāja apgaismojuma apstākļos konkrētā Sony viedtālruņa kamera varētu ierindoties otrajā vietā aiz augstākās raudzes Nokia Lumia viedtālruņos sastopamās. Par kameru padomāts ne tikai dzelžu, bet arī programmatūras līmenī – piedāvājot dažādas noderīgas aplikācijas, turklāt to sarakstu papildinās arī trešo izstrādātāju veidotās. Kā jau viedtālrunim, kurā likts uzsvars uz kameru pienākas, Sony Xperia Z1 ir aprīkots ar fizisku, divu soļu kameras taustiņu – tas ļaus gan ērtāk uzņemt attēlus normālos apstākļos, gan arī zem ūdens, kas ierīcēm bez fiziska kameras taustiņa iespējams vien ar taimera palīdzību.

2013-09-09 16.14.41

Kā jau ierasts lielai daļai Sony viedtālruņu, arī šis ir ūdensizturīgs, turklāt viena no biežāk izmantotajām pieslēgvietām – austiņu, ir ūdensizturīga pati par sevi, tai nav nepieciešams aizbāznis. Ierīci iespējams uzlādēt izmantojot gan standarta micro USB pieslēgvietu, kas paslēpta aiz aizbāžņa, gan arī izmantojot magnētisko savienojumu, kas novietots ierīces kreisajā sānā.

DSC00604[1]

Viedtālruni darbina Snapdragon 800 četru kodolu 2.2 gigahercu procesors apvienojumā ar 2 gigabaitu operatīvo atmiņu, kam būtu jānodrošina nevainojama ātrdarbība – par to pēc sīkākas testēšanas, taču sintētiskie testi ierīci novērtē ļoti atzinīgi. Jāuzteic, ka ierīcē iebūvēts 3000 miliampērstundu akumulators, kas ir par 670 miliampērstundām vairāk kā priekšgājējam – Xperia Z.

DSC00351

Sīkāku informāciju un iespaidus par Sony Xperia Z1 viedtālruni sniegsim apskatā, kurš sagaidāms aptuveni nedēļas laikā.

QX10 un QX100 fotokameras viedtālruņiem

Lai arī kā ražotāji censtos uzlabot viedtālruņu fotokameras, ir skaidrs, ka izdalīts risinājums, lielākajā daļā gadījumu, spēs uzņemt labāku attēlu, labākas optikas un lielākas matricas, kā arī citu aspektu dēļ. Tajā pašā laikā jāatzīst, ka pārliecinoša daļa digitālo attēlu tiek uzņemta tieši ar viedtālruņiem, tieši tāpēc Sony nolēma izstrādāt aksesuārus – kompaktas kameras, kas ērti savienojamas ar viedtālruņiem, gan programmatūras, gan fiziskā ziņā. Sony QX10 un QX100 ir pilnvērtīgas kameras, kas aprīkotas ar iebūvētu akumulatoru un iespēju pieslēgt atmiņas kartes. Produkti atbalsta WiFi savienojumu, tādējādi tos iespējams sapārot ar viedtālruni, turklāt īpaši ērti tas izdarāms, pateicoties WiFi atbalstam.

DSC00397

Abiem kameras aksesuāriem pieejami stiprinājumi, kas ļauj tos ērti un, galvenais, ātri piestiprināt viedtālrunim. Tāpat atsevišķiem Sony tālruņiem tiks izlaisti īpaši plastikāta maciņi, kuros iekļauts QX10 un QX100 stiprinājums vēl ātrākai un ērtākai pievienošanai.

DSC00600

QX100 ir dārgākais un attiecīgi arī labākais no abiem kameras aksesuāriem – tas ir aprīkots ar 20 megapikseļu Exmor R CMOS sensoru un Carl Zeiss optiku – jāpiemin, ka šis aksesuārs ir ekvivalents Sony pašu RX100 II fotokamerai gan matricas, gan arī optikas un attēla apstrādes ziņā.

DSC00601

Šobrīd testēšanai esam saņēmuši QX10 – šī produkta pilnais apskats gaidāms aptuveni nedēļas laikā. Viedoklis par šādiem gadžetiem noteikti dalīsies starp “jā, tas ir krietni ērtāk nekā nēsāt līdzi atsevišķu kameru” un “nē, man ir vieglāk nēsāt līdzi kameru, nekā pārot to ar aksesuāru un piestiprināt to viedtālruņa korpusam”. Personīgi es šo uzskatu par interesantu produktu ar perspektīvu, turklāt tas nav obligāti jāpieslēdz viedtālrunim, varam uzņemt attēlus, izmantojot tikai mazo objektīvu, tiesa, uz dullo jo tam pašam par sevi nav skatu meklētāja – tiek izmantots viedtālruņa displejs. Ierīces atbalsta kā microSD, tā arī Memory Stick M2 atmiņas kartes. Tāpat arī jaunie Sony aksesuāri ir aprīkoti ar stiprinājuma vietu statīvam.

DSC00602

Saistītās tēmas: fotokamerassonyviedtālruņi

Izsaki savu viedokli