Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vakar noslēdzās viens no pasaules lielākajiem tehnoloģiju notikumiem – IFA izstāde, kas norisinās Vācijas galvaspilsētā Berlīnē. Šo pasākumu bija tas gods apmeklēt arī BOOT.Lv pārstāvjiem un šajā publikācijā vēlamies piedāvāt īsu ieskaitu, mūsuprāt, interesantākajos produktos, kā arī foto galeriju.

Atgādinām, ka jau iepriekš esam publicējuši pirmos iespaidus un citu noderīgu informāciju par ļoti interesantām ierīcēm, kas piedzīvojušas prezentāciju un/vai plašākai publikai pirmo reizi izrādītas IFA 2013 izstādē:

[bootgallery]

Sony SmartWatch 2

Protams, es nevarēju paiet garām jaunajam Sony SmartWatch2. Ieraugot šo ierīci es uzreiz sapratu, ka Sony solījums par to, ka tās ekrāns būs labi saskatāms arī spožā gaismā (kas radīja ievērojamas problēmas iepriekšējam modelim) ir bijis visai pamatots. Augstāk redzamā video sākumā ekrāns ir redzams „gaidīšanas” režīmā, neizstarojot gaismu.

Arī Vestel ražo viedtālruņus un planšetdatorus

DSC00474

Tā kā primāri sekojam līdzi Latvijā pieejamiem tehnikas produktiem, tad biju nedaudz pārsteigts ieraugot Vestel ražotus viedtālruņus un planšetdatorus. Tiesa, korpusa uzbūves un izmantoto materiālu ziņā ierīces neatstāja pārliecinošu iespaidu. Starp citu, Vestel pieder 21 procents Eiropas TV paneļu tirgus, kā arī kompānija ir desmitais lielākais sadzīves tehnikas ražotājs Eiropā, tāpat arī izstādes stenda platības ziņā, Vestel varēja sacensties ar virkni mums labāk zināmiem tehnoloģiju gigantiem.

Samsung Galaxy Note 3 planšettelefons

DSC00553

IFA ietvaros tika izrādīts ar neticamo popularitāti iemantojušās Samsung Galaxy Note planšettelefonu sērijas trešās paaudzes pārstāvis, kurš kā jau tam pienākas aprīkots ar milzīgu displeju un irbuļa atbalstu. Nav šaubu, ka pēc pirmajiem iespaidiem par ierīces ātrdarbību nekādu sūdzību nebūs, tiesa nedaudz nācās vilties korpusa noformējumā.

DSC00552

Lai arī gaidījām, ka ar ādu apdarinātais aizmugurējais panelis radīs atstās dārgas ierīces iespaidu, tomēr taustes ziņā Samsung saglabājuši savu plastmasīgo kursu un pēc taustes materiāls ne tuvu nelīdzinās ādai.

DSC00540

Diezgan interesants ir Samsung Galaxy Note 3 maciņš, kurš aprīkots ar logu, lai varētu piekļūt ierīces galvenajām funkcijām, turklāt viedtālrunis saprot, ka maciņš ir aizvērts, attiecīgi pielāgo displeja izkārtojumu. Maciņa logs ir pārklāts ar plānu aizsargstiklu.

Sony VAIO Fit multi-Flip portatīvā datora un planšetdatora apvienojums

Nenoliedzami, planšetdatori ir vieni no populārākajiem mūsdienu gadžetiem, pateicoties to mazajam izmēram, ierīces ir viegli pārnēsāt, savukārt, skārienjutīgais displejs nodrošina ērtu ierīces pārvaldību, tiesa, bieži vien ar standarta planšetdatora funkcijām ir par maz. Sony nebūt nav pirmie, kas vienā korpusā apvieno gan portatīvo datoru, gan planšetdatoru, tomēr VAIO Fit multi-Flip izmantotais risinājums noteikti ir uzmanību piesaistošs.

Kā jau redzams video, tad portatīvā datora transformācija par planšetdatoru aizņem vien dažas sekundes, turklāt, lai vai kā negribējās ticēt pirms ierīces izmēģināšanas, konstrukcija ir pārsteidzoši stabila un, vismaz pēc pirmajiem iespaidiem, tai vajadzētu būt ilgmūžīgai. Kā jau lielai daļai ierīču, arī šīm Sony nodrošina NFC atbalstu, kā arī Triluminos tehnoloģijas displeju, kurš nodrošina košāku krāsu gammu.

DSC00597

VAIO Fit ierīces būs pieejamas 13.3, 14 un 15.5 collu izmēros, to tirdzniecību plānots uzsākt šī gada novembra vidū, taču kā mūs informēja prezentācijā, tad gaidāms arī 11 collu modelis. Sīkāka informācija par Sony VAIO Fit ierīču sēriju atrodama Sony preses relīzē.

Samsung Galaxy Gear viedpulkstenis

DSC00563

Baumas par Samsung gatavotu viedpulksteni tīmeklī virmoja jau labu laiku iepriekš un kā tas tika gaidīts, tad kompānija patiešām sagatavoja šādu ierīci, kas nodēvēta par Galaxy Gear. Kā pieturoties pie viedtālruņiem, kas aprīkoti ar lieliem displejiem, tā arī Galaxy Gear būs grūti nodēvēt par kompaktu un tas noteikti būs uzkrītošāks par, piemēram Sony piedāvāto SmarWatch 2SW.

DSC00575

Ierīce aprīkota ar 1.63 collu Super AMOLED displeju, kurš nodrošina 320 x 320 pikseļu izšķirtspēju, Android operētājsistēmu darbina viena kodola 800 megahercu procesors. Daļa ierīces korpusa, kā arī siksniņas mehānisms veidots no metāla. Nedaudz amizanti, bet Galaxy Gear korpuss šķiet krietni nopietnāks kā šī paša ražotāja augstākās raudzes viedtālruņiem.

DSC00578

Sīkāka informācija Samsung Galaxy Gear tehniskajiem parametriem un iespējām atrodama preses relīzē.

Sadzīves tehnika

Tā kā IFA ir visa veida tehnikas izstāde, tajā varēja iepazīties arī ar sadzīves un virtuves tehniku.

Vai Tu zināji, kā darbojas trauku mazgājamā mašīna? Šo ierīču darbības principa demonstrēšanai ražotāji uz izstādi bija piegādājuši īpašas – caurspīdīgākas ierīces.

Vēlies uzzināt, kā veļas vai trauku mazgājamā mašīna spēj telefonam pastāstīt, kāpēc tā atsakās darboties? Varēja darbībā iepazīties arī ar šo procesu.

Daži ražotāji pamanījās savus produktus izrādīt vēl pie izstāžu kompleksa ieejas. Šajā ziņā, visvairāk pamanījās izcelties Bosch, ar zemāk redzamo veidojumu.

1

Vai tu mēdz atstāt pie ledusskapja pielīmētas zīmītes? Beko izrādīja ledusskapi, kas aprīkots ar skārienjutīgu ekrānu un kameru, nodrošinot iespēju ziņojumus ierakstīt. Tā kā es šo izstrādājumu skatīju presei, bet ne plašākai publikai paredzētajā dienā, tas vēl nebija atbrīvots no visām iepakojuma plēvēm.

2

Runājot par virtuves tehniku, ievēroju, ka daudzi ražotāji izrādīja savas lēnās spiešanas sulasspiedes. Atšķirībā no ilgu laiku populārajām sulasspiedēm, kas samaļ dārzeni (vai augli) un tad ar centrifūgas palīdzību no maltās masas „izspiež” sulu, šīs sulasspiedes sulu izspiež vārda burtiskajā nozīmē.

3

Mani gan nepameta bažas par to, kas notiek ar šādas sulas spiedes mehānismu, ja tajā, gluži nejauši, iemet augli, kam ir kauliņš (piemēram ķirsi) Visi demonstrētāji apgalvoja, ka sulas spiede to vienkārši sašķaidīšot un izdabūšot no tā visas (parasti ne sevišķi patīkamās) garšas nianses. Diemžēl, ne uz viena no sulas spiežu demonstrācijas stendu galdiem es ķiršus (vai plūmes) neatradu.

Protams, ne tuvu ne visas IFA izrādītās tehnoloģijas ir jaunumi. Vēl vairāk – daži izrādītie izstrādājumi spēja sagādāt pamatīgu Déjà vu sajūtu. Kā piemēru jāmin Šveices ražotāja Sonnenkonig ekspozīcijā pamanīto gaisa kondicionētāju.

Capture

Pilnīgas sagadīšanās pēc, tā dizains (ja neskaita logo) precīzi atbilst uzņēmuma Clatronic gaisa kondicionētājam, kas veikalos nonāca apmēram pirms 6 gadiem. Piemēram Amazon.de šāda ierīce esot parādījusies 2007. gada 25. septembrī.

Bija amizanti šādu ierīci redzēt novietotu uzņēmuma ekspozīcijas centrā.

Krietni pozitīvāk novērtēju ierīci, kuras analogu vēl nebiju redzējis – īpašu matraču tīrīšanai paredzētu putekļsūcēju, kas matraci tīrīšanas procesā „izdauza”. Pateicoties tam, matracis tiek daudz dziļāk un efektīvāk attīrīts no putekļiem.

Capture

Ne tikai ierastā tehnika, bet arī interesantas rotaļlietas

Manu uzmanību spēja piesaistīt arī interesanta tālvadāma rotaļlieta Sphero. Tā ir bumba, kuras pārvietošanās virzienu var vadīt ar viedtālruņa palīdzību. Iespaidīgus reklāmas video var apskatīties Sphero tīmekļa vietnē.

Diemžēl, izstādē šī lode tika demonstrēta krietni vienkāršākos un, nenoliedzami, garlaicīgākos apstākļos.

Protams, šī pat nav viena simtā daļa no visiem IFA 2013 izrādītājiem produktiem. Lielu daļa no šajā rakstā minētajiem, ceram tuvākā vai tālākā nākotnē sagaidīt testiem, lai varētu sniegt sīkāku informāciju par to plusiem un mīnusiem. Šobrīd uz mūsu testu galda atrodas Sony Xperia Z1 viedtālrunis, kā arī Sony QX10 viedtālruņa kameras aksesuārs, attiecīgi to apskati gaidāmi tuvākajā laikā.

Izsaki savu viedokli