Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms kāda laika BOOT.Lv redakcijas rokās nonāca Sony A77 fotokamera. Šoreiz piedāvājam ieskatu šajā ierīcē.

Šī fotokamera ir aprīkota ar caurspīdīgu spoguli un elektronisku skatumeklētāju. Tiem, kas pieraduši pie spoguļkamerām ar optisku skatu meklētāju, elektroniskais pirmajā mirklī visticamāk nemaz nepatiks, pie tā kādu laiciņu nāksies pierast.

Kameras tehniskie parametri ir iespaidīgi, pirmais, kas jāpiemin ir ātrums – 12 kadri sekundē, arī matricas izšķirtspēja ir ievērojama – 24 megapikseļi, ISO gaismjutība uzstādāma līdz pat 16000, pieminēšanas vērts ir arī autofokuss, kurš pilnvērtīgi darbojas live view režīmā. Kamerai ir 3 collu displejs, kurš nodrošina ļoti labu attēlu, taču spilgtā saules gaismā traucēs atspīdumi. Displejs ir atlokāms un grozāms, kas būs noderīgi kā filmējot, tā arī fotogrāfējot neērtās pozīcijās. Tāpat arī displeju iespējams apgriezt otrādi, ar attēlu pret kameras korpusu, tādējādi to pasargājot no skrāpējumiem vai citām traumām pārvietošanas laikā.

Lai arī lielākā daļa taustiņu ir diezgan ērti un intuitīvi novietoti, tomēr, kā jau Sony kamerām ierasts, tad ritināšanas taustiņu (tādi ir veseli divi) izvietojums gan nav tas pats labākais kādu varētu vēlēties. Lai orientētos izvēlnē un apstiprinātu savu izvēli, lieti noderēs vadības svira. Vadības taustiņi ir mitruma un putekļu droši, tāpat arī kā kit komplektācijā iekļautais SAL1650 16-50mm f/2.8 objektīvs. Par objektīvu varam teikt tikai to labāko, tā nodrošinātais attēls ir patīkami ass arī pie maksimālā diafragmas atvēruma.

Lielais Sony fotokameru pluss ir attēla stabilizācija, kas ir iebūvēta nevis objektīvā, kā tas ir citu ražotāju gadījumā, bet gan pašā kamerā, tādējādi varam iegūt stabilizētus attēlus, neiegādājoties īpašus, tam paredzētus objektīvus, kas nav no tiem lētākajiem. A-mount bajonete ir saderīga Sony, Minolta un Konica Minolta objektīviem. Iespējama ar Full HD video uzņemšana, kas pēdējā laikā šādām kamerām ir kļuvis par standartu. Noteikti arī jāpiemin autofokusēšanās gaisma, kas iebūvēta kameras korpusā, tā palīdzēs brīžos, kad ir pārāk tumšs, lai nofokusētos, atsevišķiem ražotājiem šāda ekstra pieejama vien ar ārējo zibspuldzi.

Kamera aprīkota ar dažādām interesantām funkcijām, kas, šķiet, tuvākajā laikā arī kļūs par standartu – automatizēta panorāmas uzņemšana, viss kas mums jādara ir vienā ātrumā un līmenī kamera jākustina no vienas puses uz otru. Tiks uzņemti vairāki attēli, kurus ierīcē iebūvētais Bionz procesors salīmēs kopā acumirklī, tāpat arī iespējama 3D panorāmas uzņemšana, tās aplūkošanai gan būs nepieciešams saderīgs displejs. Ierīcē iebūvēts GPS modulis, kas saglabās attēlu un video uzņemšanas vietas koordinātas, tāpat arī noderēs virtuālais līmeņrādis – vairs nevienas bildes ar šķību horizontu!

Kā jau lasāms, tad kopumā Sony A77 ir atstājusi visnotaļ labu iespaidu, arī uzņemto attēlu kvalitātes ziņā, vienīgais pie augstiem ISO līmeņiem varētu vēlēties mazāku graudainību. Par minētajām funkcijām un kvalitāti ir arī attiecīgi jāmaksā, gandrīz 1300 latu, taču entuziasti ar šo kameru noteikti būs apmierināti! Ar Sony A77 uzņemto attēlo paraugus pievienosim nedaudz vēlāk!

Saistītās tēmas: fotokamerassony

Izsaki savu viedokli