Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms kāda laika BOOT.Lv redakcijas rokās nonāca Gigabyte G1.Sniper 2 mātesplate, to arī šodien šodien apskatīsim. Kādi virstaktēšanas rezultāti ar konkrētu komponenti tika sastādīti, iespējams uzzināt šajā publikācijā.

Mātesplate ir balstīta uz Intel Z68 čipseta, sevī apvieno gan H67, gan P67 sniegtās priekšrocības.

Tā kā šīs pamatplates mērķauditorija ir geimeri, tad attiecīgi tās dizains ir izstrādāts tā, lai ietu pie sirds šiem cilvēkiem – masīvi radiatori, viens no tiem vizuāli atgādina ieroča aptveri, uz minētā radiatora gan rakstīts, ka tas nav ierocis, ja nu kādam rodas vēlme salikt kādu šaujamo.

Pateicoties veiksmīgajam SATA pieslēgvietu novietojumam (kopumā 7 SATA porti), pie tām būs iespējams tikt klāt pat tad, ja izmantosim divas masīvas grafiskās kartes. Arī apkārt centrālā procesora ligzdai, kā arī plates aizmugurē nav nekādu elementu, kas varētu traucēt pievienot masīvu dzesētāju un attiecīgajam dzesētājam paredzētu aizmugurē novietojamo plāksni.

Komplektācijā ar plati ir iekļauti vairāki plakāti, uzlīmes, kā arī citi, ierastie papīri un kabeļi. Ikdienā diezgan noderīgs varētu būt 5.25 collu korpusa atvilktnē ievietojamais priekšējais panelis, uz kura ir izvadītas divas USB 3.0, viena kombinētā eSATA/USB pieslēgvietas, kā arī Quick Boost poga, kas ļaus ar vienu tās spiedienu virstaktēt sistēmu.

Gigabyte G1.Sniper2 atbalsta Intel 1155 ligzdas centrālos procesorus, pilnu atbalstīto komponenšu sarakstu iespējams atrast šeit. Pieejamas četras DDR3 DIMM moduļu pieslēgvietas, atbalstot līdz 32 gigabaitiem 2133/1866/1600/1333/1066 MHz operatīvās atmiņas, šī plate ņems pretī non-ECC, kā arī XMP (Extreme Memory Profile) moduļus. Oficiāli atbalstīto atmiņu saraksts PDF formātā atrodams, klikšķinot uz šīs saites.

Par geimošanai cienīgu audio pavadījumu parūpēsies Creative CA20K2 lolojums, atbalstot divu, četru, 5.1 un 7.1 kanālu skaņu, kā arī X-Fi Xtreme Fidelity, EAX Advanced HP 5.0 tehnoloģijas.

Plates aizmugurē novietotas šādas pieslēgvietas/taustiņi:

  • 7x USB 2.0
  • 1x PS/2 klaviatūras/peles
  • Virstaktēšanas taustiņš
  • Optiskā S/PDIF izeja
  • 1x eSATA/USB apvienotā
  • 1x HDMI
  • 2x USB 3.0
  • 1x RJ-45
  • 5x audio
Pagaidām vēl šis Gigabyte lolojums nav pieejams Latvijā, taču paredzams, ka tā aptuvenā cena varētu būt līdzīga kā iepriekšējam modelim, aptuveni 270 lati, kas ir visai augsta, kā jau ierasts dažādiem geimeriem orientētiem datordzelžiem. Par mazāku summu iespējams iegādāties savā īpašumā plati ar augstāku virstaktēšanas potenciālu, protams tai nebūs turbo poga, komplektācijā iekļauti plakāti un uzlīmes. Zināms vien, ka Gigabyte G1 plates ir visai veiksmīgas savā tirgū, izvēle paliek katra paša ziņā, tomēr, kāpēc gan nē, ja maciņš atļauj?

Izsaki savu viedokli