Aktuāls

Industriālo tehnoloģiju līderis ABB sadarbosies ar Latvijas iesācējuzņēmumu “Adaplab”

Datori, IT, bizness

21. janvārī. pl. 21:00 pēc Latvijas laika tiešraidē no Redmondas Microsoft sniedza ieskatu topošajā jaunākās paaudzes Windows versijā. Windows 10 operētājsistēma būs piemērota lietošanai uz dažādām ierīcēm. Windows 7, Windows 8.1 un Windows Phone 8.1 lietotāji varēs jaunināt savas ierīces uz Windows 10 pirmajā gadā bez maksas.

Šī būs jauna Windows paaudze, kas veidota tā, lai personalizētu tehnoloģiju lietošanu uz dažādām ierīcēm ar lielu un mazu ekrānu un pat uz ierīcēm bez ekrāna.

Daži no jaunumiem:

  • Cortana personiskais digitālais asistents Windows 10 datoriem un planšetdatoriem.
  • Jaunas interneta pārlūkošanas iespējas Windows 10. Jaunās paaudzes interneta pārlūks “Project Spartan” sniedz iespēju veidot piezīmes tieši interneta lapā un dalīties informācijā ar draugiem, lasīšanas skatu ērtākai tekstu pārlūkošanai un integrāciju ar Cortana, lai izmantotu interneta iespējas lietotāja vajadzībām.
  • Xbox un Windows 10. Iespēja straumēt spēles tieši no Xbox One uz Windows 10, spēlēt spēles ar draugiem uz dažādām ierīcēm un baudīt izcilu grafiku, kas veidota ar DirectX12.
  • Office lietošanai Windows 10. Office skārienjūtīgās lietojumprogrammas Windows 10 datoriem, planšetdatoriem un viedtālruņiem, ar ko interesenti tiks plašāk iepazīstināti tuvāko mēnešu laikā, līdz ar jaunumiem Office programmatūrā.
  • Pasaulē pirmā hologrāfiskā datorplatforma. Windows 10 ļauj radīt hologrāfisku lietošanas pieredzi; jaunajam Microsoft HoloLens nav nepieciešami vadi un savienojums ar tālruni vai datoru.
  • Jaunais Microsoft Surface Hub pilnveido lietošanas pieredzi lietotāju grupām. Surface Hub izmanto Windows 10, Skype for Business un Office 365, lai ikvienam grupas biedram, tiešsaistē vai bezsaistē, ir tāda sajūta kā, esot vienā un tai pašā sadarbības vidē.

Vairāk informācijas par jaunumiem pieejams Terija Meijersona (Terry Myerson) ierakstā Windows Blog. Foto, video un cita informācija medijiem pieejama arī  microsoft.com/windows10story.

Nākošās nedēļas laikā būs pieejama jaunākā Windows 10 tehniskā priekšskatījuma versija datoriem un februārī – arī tālruņiem. Pievienojoties Windows Insider Program http://preview.windows.com ir iespējams tuvāk iepazīties ar daudzām no jaunajām Windows iespējām.

Saistītās tēmas: microsoftoperētājsistēmaswindows 10

Izsaki savu viedokli