Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Organizācija World Press Photo ielūdz preses fotogrāfus un fotožurnālistus no visas pasaules piedalīties 2009. gada pasaules preses fotogrāfiju konkursā. Ikgadējais konkurss ir vislielākais preses fotogrāfiju konkurss pasaulē. Pēdējā reģistrēšanās veidlapu iesniegšanas diena ir 2009. gada 15. janvāris. 52. ikgadējā pasaules preses fotogrāfiju konkursa reģistrēšanās veidlapas var augšupielādēt no speciālas tīmekļa vietnes, kas veidota, lai reģistrācijas veidlapu iesniegšana tiešsaistē būtu visvieglākais iespējamais veids savas dalības pieteikšanai. Lai varētu veikt reģistrēšanos tiešsaistē, 2008. gada 1. decembrī tiks atvērta tīmekļa vietne. Lai iegūtu plašāku informāciju par reģistrēšanos konkursam tiešsaistē, apmeklējiet vietni www.worldpressphoto.org/contest. Lūdzu, ņemiet vērā, ka, lai varētu pieteikties sistēmā, visiem dalībniekiem ir jābūt reģistrētiem līdz 2009. gada 9. janvārim.

Fotogrāfi, kuri vēlas nosūtīt savus darbus pa pastu vai kurjerpastu, var lejupielādēt reģistrācijas veidlapu organizācijas World Press Photo tīmekļa vietnē www.worldpressphoto.org/contest. Visu reģistrācijas veidlapu pēdējā iesniegšanas diena ir 2009. gada 15. janvāris. No 2008. gada 1. oktobra ir pieejamas veidlapas un norādījumi par reģistrēšanos konkursam arābu, ķīniešu, angļu, franču, vācu, itāļu, portugāļu, krievu un spāņu valodā.

No 2009. gada 30. janvāra līdz 12. februārim organizācijas World Press Photo birojā Amsterdamā trīspadsmit vispasaules atzīti profesionāļi preses fotogrāfiju jomā izvērtēs reģistrācijas veidlapas.

Atsevišķas fotogrāfijas, kā arī fotogrāfiju stāsti/portfolio tiek pieņemti šādās desmit kategorijās: speciālie ziņu izlaidumi, vispārīgās ziņas, cilvēki ziņās, sporta aktivitātes, sporta pasākumi, mūsdienu problēmas, ikdienas dzīve, māksla un izklaide, portreti un daba. Žūrija pasniegs pirmās, otrās un trešās vietas balvas visās kategorijās. Pirmās vietas balvas ieguvēji katrā kategorijā saņems skaidras naudas prēmiju 1500 eiro apmērā. Galvenās balvas – gada pasaules preses fotogrāfija – skaidras naudas prēmija ir 10 000 eiro.

Uzvarētāju vārdi tiks paziņoti preses konferences laikā 2008. gada 13. februāri, plkst. 11:00 (pēc Centrāleiropas laika) Amsterdamas rātsnamā, kā arī tiks publicēti World Press Photo tīmekļa vietnē: www.worldpressphoto.org.

Balvu ieguvušās fotogrāfijas tiks izstādītas izstādēs, kas tiks izrādītas apmēram 100 pilsētās 50 valstīs. Pirmā izstāde tiks izrādīta maija sākumā Amsterdamā. Kā arī tiks publicēta gadagrāmata 6 valodās, kurā varēs aplūkot balvu ieguvušās fotogrāfijas.

2008. gada konkursā piedalījās 5019 fotogrāfi no 125 valstīm, kopā iesniedzot 80 536 fotogrāfijas.

Izsaki savu viedokli